Solidarni z Rodakami

…czyli ogłoszenia na drugą niedzielę adwentu tj. 9 grudnia 2018 roku.

Dziś przeżywamy dzień solidarności z Rodakami na Wschodzie, którzy na wskutek różnych uwarunkowań żyją poza granicami dzisiejszej Polski. Modlimy się w ich intencji, aby byli wierni swoim korzeniom, byli ambasadorami tego co Polskie.

Przy wyjściu z Kościoła zbieraliśmy ofiary na Pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie.

Na Mszy świętej o godzinie 11.00 dokonałem poświęcenia medalików dzieciom I komunijnym. Spotkanie dla rodziców tych dzieci w przyszłą niedzielę po Mszy o 11.00.

W dalszym ciągu po Mszach niedzielnych przy wyjściu z Kościoła oferujemy Opłatki i świece na Nasze wigilijne stoły. Ofiary za Opłatki zostaną przeznaczone na ubezpieczenie mienia parafialnego. Ofiary za opłatek (dobrowolne) składamy w kopercie na tacę z podaniem nazwiska i adresu ofiarodawcy. Cena świec: duża 13 zł., mała 6 zł. Zebrane środki przekazane będą na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. 

Do świąt w każdy wtorek o 7.00 dla uczniów Naszej szkoły (i dla innych chętnych) roraty. Zapraszamy na nie z lampionami a po Mszy spotkanie w sali wiejskiej z kakao…

W piątek 7 grudnia w Parafii p.w. św. Stanisława Kostki w Sulechowie, rozpoczęły się przygotowania dorosłych (po 21 roku życia) do bierzmowania. Można się jeszcze przyłączyć.

W czwartek 13 grudnia – 37 rocznica ogłoszenia stanu wojennego.

W przyszłą niedzielę Dzień solidarności z kapłanami seniorami. Ofiary zbierane na tacę zostaną przeznaczone na utrzymanie Domu Księży Emerytów w Zielonej Górze.

W sobotę o godzinie 16.00 spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania.

Intencje Mszy świętych:

wtorek, 7.00 – za parafian

czwartek i piątek 17.00 – w pewnej intencji

sobota, 17.00 – za Tomasza (z racji imienin) i Grzegorza (z racji urodzin).

Niedziela, 9.00 – za śp. Marka Biegańskiego i zmarłych rodziców

niedziela 11.00 – za zmarłych z rodziny Gniteckich: Bogdana, Franciszke, Mieczysława i Antoniego.

Polecamy prasę katolicką a gościom w Naszej Parafii życzymy udanego pobytu