Wieża … spamu

Już od rana wrze „w internetach” sulechowskich na temat wieży ciśnień i decyzji burmistrza z nią związaną. Mianowicie, cytuję

Burmistrz Sulechowa Wojciech Sołtys serdecznie zaprasza wszystkich chętnych do zwiedzania zabytkowej wieży ciśnień w Sulechowie (na zbiegu ul. Poznańskiej i ul. Styczniowej). Ruszamy już 15.12.2018 r. w godzinach od 14.00 do 16.00. Do zobaczenia.”

Niemalże od razu na mediach społecznościowych powielono tą informację (bo strony sulechow.pl) i rozpoczęło się. Najpierw ochy i achy a potem polała się żółć (najdłuższy rzeczownik z polskimi znakami ale jakże oddający polską rację stanu), że niebezpiecznie, że na łeb może coś spaść, że śmierdzi itp. itd. Poza tym co durny pomysł (pisząc delikatnie). Jak się domyślamy, większość z komentatorów, ma niestety problem z czytaniem ze zrozumieniem, bo jak tam tak niebezpiecznie to kto ich wpuści do środka a już nie daj Boże na górę!

Jak się jednak dowiadujemy u źródła zamieszania wejście do środka jest możliwe i się odbędzie: „Wejdziemy do środka ale nie na samą górę. Bezpieczeństwo przede wszystkim. Generalnie chodzi o to by mieszkańcy wiedzieli jakie ograniczenia dotyczą tego obiektu i jakie są pomysły zagospodarowania.”

Dlatego też się wybieramy na to niecodzienne spotkanie i Was również zapraszamy bo to będzie retrospekcja jakiej u Nas od dawien dawna nie było.