Polaków rozmowy

Zapewne każde miasto czy wieś obchodziło tę niezwykłą rocznicę na swój sposób. Każde miało jakieś biegi, marsze, defilady i koncerty. Mieliśmy i My swoje świętowanie w podniosłej atmosferze a na jego zakończenie sulechowskie chóry zafundowały nam wycieczkę sentymentalną do minionych lat a nawet dziesięcioleci. Wszystko odbywało się w sulechowskim Zborze od godziny 17.00 niemalże do 19-tej kiedy to ostatni goście opuszczali Delicjusza.

Koncert rozpoczęli w duecie Anita Małolepsza z Marianem Januszem, którzy powitali publiczność i ważne osoby zasiadające w pierwszym rzędzie a następnie zaprezentowali dzisiejszych wykonawców znajdujących się na scenie. Byli to: zespół Dominanta pod kierunkiem Pani Iwańczuk oraz Chór Cantabile pod dyrekcją Pana Grupy. Poza chórami Dominancie akompaniowali bracia Maciej i Szymon Butkiewicz (Trąbka i saksofon).

Zanim chóry zaczęły śpiewać burmistrz urzędujący wygłosił krótki odczyt okolicznościowy  na temat drogi do wolności sprzed 100 laty.

Po występie Dominanty na scenie został Cantabile, który wyśpiewał nam między innymi: Rotę, My pierwsza brygada, O mój rozmarynie, Uwierz Polsko, Pieśń wierzby, Żeby Polska była Polską i na finał Bogurodzice. Wykonanie niektórych pieśni było wsparte wokalem Pań Anity Małolepszej i Anny Gmiąt. Po koncercie urzędujący burmistrz zaprosił wszystkich piętro niżej na tort okolicznościowy (były w sumie trzy) i lampkę szampana. Przy tych smakowitościach miło mijał czas na rozmowach wieczornych Polaków rozpamiętując minione lata, miesiące i tygodnie (szczególnie te po 21 października).

rozpoczęcie – powitanie

odczyt okolicznościowy

solówka Pani Ani

  

 

a po koncercie raz jeszcze pod pomnik…