Po 123 latach…

… niewoli dziś przeżywamy 100 rocznicę odzyskania niepodległości kiedy to odrodziła się wolna i niepodległa Ojczyzna. Wolność, jak mówił Nasz Wielki Rodak, św. Jan Paweł II, została nam dana ale i zadana, jako dar ale i zadanie dla Nas i przyszłych pokoleń. Niech nie brakuje Naszej codziennej modlitwy o dar zgody i jedności i o pomyślność Naszej Ojczyzny, by Polak – Polakowi był bratem, nie wrogiem.

Po Mszy świętej – Nabożeństwo Eucharystyczne za Naszą Parafię i Ojczyznę oraz modlitwa za Naszych zmarłych polecanych w wypominkach.

We wtorek 13 listopada święto Pierwszych Męczenników Polski: św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka, i Krystyna – Patronów Naszej Diecezji (Odpust w Sanktuarium w Międzyrzeczu).

Intencje Mszy świętych w tygodniu (godzina 17.oo)

  • wtorek – za śp. Aleksandra i Janinę
  • środa – za śp. Janinę i Franciszka Kwiatkowskich
  • czwartek – w pewnej intencji
  • piątek – za śp. Irenę i Władysława Budny i Zenobię Zabielską
  • sobota – za śp Paweł Dubowik
  • niedziela 9.00 – za śp. Zenona Stojek (3 rocznica śmierci)
  • niedziela 11.00 – za śp. Waldemara Siemaszko (1 rocznica śmierci – dokładnie to 14 11 2017 r)

W przyszłą niedzielę, po raz drugi będziemy obchodzić Światowy Dzień Ubogich. Dzień ten ma Nas uwrażliwić na fakt iż obok Nas są ludzie potrzebujący pomocy, zwykłej ludzkiej, która niesie nadzieję i pociechę.

W przyszłą niedzielę kolejne spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych (po Mszy o 11.00)

We wtorek 13 listopada o 18.00 w Parafii Podwyższenia Krzyża św. w Sulechowie Modlitwa ze św. o. Pio za dusze w czyśćcu cierpiące (plakat w gablocie parafialnej).

Polecam do czytania prasę katolicką, która jest do zakupienia na stoliku przy wyjściu z kościoła.

CHLEB Z NIEBA to nowy film chrześcijański, który 18 listopada wchodzi na ekrany kin. Opowiada on o dwojga bezdomnych, którzy w wigilię Bożego Narodzenia znajdują w śmietniku niemowlę. W najbliższym szpitalu do którego je zanieśli nikt nie chce się nim zająć gdyż nikt poza nimi go nie widzi…

Proboszcz ks. Jerzy Filipkowski