Odpust, odpust i już po

Dziś przeżywaliśmy uroczystość odpustową św. Michała Archanioła – patrona Naszej Parafii. Uroczystość rozpoczęła się Mszą świętą o 14,00 a zakończyła procesją dookoła kościoła. Po mszy wspólny odpustowy poczęstunek, dzieliliśmy się sobą, naszymi sercami i tym co przygotowali parafianie.

Jutro już zaczyna się kolejny, 10 już miesiąc roku – miesiąc szczególnej czci Matki Bożej Różańcowej. Gromadzimy się na nabożeństwach różańcowych: w kościołach, kaplicach, przy przydrożnych kapliczkach i krzyżach, by przez tą umiłowaną przez Maryję modlitwę uwielbiać Pana Boga, dziękując Mu że dał nam orędowniczkę, Pośredniczkę i pocieszycielkę. Różaniec od wtorku o godzinie 17.30 i po nim Msza święta. Jutro, z racji mojego wyjazdu na Odpust do Bojadeł – Msza wyjątkowo o 8.30 a w sobotę o 16.30 z racji Mszy jubileuszowej, po Mszy różaniec.

Od piątku do dzisiaj przeżywaliśmy w Naszej Parafii Kurs Nowego Życia, który prowadziła Szkoła Ewangelizacji  świętego Andrzeja z Żar z ks. Tomaszem Matyjaszczykiem na czele – dyrektorem Domu Rekolekcyjnego i świecka grupa animatorów z Zielonej Góry. Za ich posługę i świadecto – gorące i serdeczne Bóg zapłać, wraz z zapewnieniem o modlitwie by to ewangelizacyjne dzieło przynosiło jak najpiękniejsze owoce w postaci Nowego Życia ich samych i tych, którym to Nowe Życie przybliżają i głoszą.

W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek, i sobota miesiąca.

Okazja do spowiedzi przed różańcem

Chorych odwiedzę w piątek od godziny 10.00

Intencje Mszy świętych w tym tygodniu:

– poniedziałek 8.00 w pewnej intencji

– wtorek i środa, po Różańcu – w pewnej intencji

– w czwartek, po Różańcu – za parafian

– piątek, po Różańcu – za ś.p. Terese Gielniewską

– sobota, godz. 16.30 dzięczynno błagalna za Genowefe i Zbigniewa w 45 rocznicę ślubu

– niedziela (adoracyjna), godzina 9.00 DB I Róża – po Mszy zmiana tajemnic

– niedziela, godzina 11.00 za zmarłych z rodziny Traczyńskich: Karola w 18 rocznice śmierci Katarzynę

Bożego błogosławieństwa na nadchodzący tydzień wszystkim uczestnikom odpustowych uroczystości, celebransowi i kaznodziei, kapłanom i wiernym. Księżom i parafinom za przygotowanie uroczystości i poczęstunku.