Ignacy O… oświadcza

W związku z głośnym protestem związanym z decyzją (z 13 06 2018) burmistrza Sulechowa, w sprawie umowy na sprzedaż działki na KSSSE w Nowym Świecie, firma Eurokey Recykling Sp. z o.o. zrezygnowała z dalszych starań i swój interes w Naszej Gminie. Treść oświadczenia budzi mnie mniejsze emocje jak podpisanie z Eurokey umowy na sprzedaż. Oto one:

SZANOWNI MIESZKAŃCY Gminy Sulechów, pragnę poinformować że mając na względzie zaniepokojenie społeczności lokalnej dotyczące sprzedaży przez Gminę Sulechów działki nr 119/17 położonej w obrębie Nowy Świat na rzecz Firmy Eurokey Recycling Sp. z o. o. strony ustaliły, na wniosek Gminy Sulechów, że Spółka Eurokey rezygnuje z nabycia przedmiotowej nieruchomości i prowadzenia działalności na terenie Gminy Sulechów.

Przypominamy, że nie jest to pierwszy inwestor, który chciał na KSSSE Nowy Świat zainwestować miliony. Mimo pogłosek, że nie miał on dostatecznych środków na realizację całej inwestycji podejrzewamy, że również jak ostatnia firma przestraszył się protestów mieszkańców wsi Nowy Świat, którzy niemal że sąsiadują ze strefą.

Stoimy też na stanowisku, że pomysł ze strefą przemysłową tak blisko Naszej wsi był poronionym pomysłem i tego owoce teraz zbieramy ale z drugiej strony, teraz wszędzie się ludzie budują i zawsze będzie ktoś komu będzie za blisko …