Kulturalny tydzień …

Kolejne wydarzenia w regionie Cigacic co rusz przyciągają nowych słuchaczy i oglądaczy. Jest ich tyle że niejednokrotnie trudno wybrać na które iść. W tym tygodniu jest podobnie gdyż Statek Kultury i sympatyzujące z nimi Stowarzyszenie „Górzykowo – Obrzańskie Winne Wzgórza” wypełniają nam czas całkowicie i nie wiadomo z czego zrezygnować. I tak mamy już w środę 25 kwietnia kolejny dzień z warsztatami ceramicznymi w ramach projektu:  „Kultura motorem napędowym wspólnot lokalnych” . Będzie to druga część zajęć dla tych co przed kilkunastoma dniami wyrabiali z gliny pod okiem instruktora cudeńka wszelakiej maści. Teraz etap drugi – szkliwienie. Początek zajęć o 17.30 w dawnej sali wiejskiej w Górzykowie.

Następnego dnia to samo Stowarzyszenie organizuje Muzyczny Czwartek. Tym razem koncert muzyki klezmerska, bałkańska, rozrywkowa i piosenki w tych klimatach. Grają dla nas Magda Gniadek – klarnet, Przemek Tryniszewski – gitara.

Wejściówki w sklepie w Górzykowie lub w AZ Prim u Ani. Inna forma zamówienia biletu to telefon do organizatorki: Bożeny Bykowskiej 601180123. wejściówki tylko jedyne 15 złotych.

Dwa dni później 28 kwietnia, sobota na pokład Statek Kultura zapraszają (jak również My) organizatorzy i ludzie z Przystań Tu. Szykuje się koncert muzyki maszyn. Wykonawcą będzie Mateusz Radż, znany jako Topcut. Zapraszamy