Wygrali z Błyskawicą

W sobotnim meczu klasy A grupy zielonogórskiej LZPN , Mewa Cigacice pod wodzą Janusa Dawida (trener) i Józefa Siemaszko (prezes) podejmowała na własnym boisku rywali z Lubinicka. Rywale nieco osłabieni rozgościli się w Leśnej Górze ale z obawami oczekiwali na rozpoczęcie spotkania. Obawy się potwierdziły po kilku minutach kiedy liczne ataki Mewy wybijały ich skutecznie z rytmu. Wybiło ich to tak skutecznie, że na przerwę po 45 minutach do szatni schodzili z golem w plecy. Bramkę w 45 minucie strzelił fantastycznie Patryk Szymańczuk – jeden z młodszych piłkarzy miejscowych. Jak się okazuje Patryk ma zdolności w wielu dyscyplinach. Druga połowa rozpoczęła się również od licznych napadów miejscowej drużyny choć w porywach i przyjezdni przedostawali się w okolice naszej bramki. Skuteczność ich napastników była jednak niska jak ich pozycja w tabeli (13 miejsce na 14 drużyn). Mecz zakończył się zwycięstwem Mewy 1-0 po bramce Patryka, który grał z nr 4. Nasi stali w tabeli nieco wyżej a po zwycięstwie wskoczyli nawet na 6 miejsce.

Mewa Cigacice – Błyskawica Lubinicko 1:0 (1:0)

Bramka: Patryk Szymańczuk (asysta Daniel Wilk) w 45 minucie.

Skład: Tycjan Karolewski – Paweł Panasiuk, Bartosz Klemczyński, Wojciech Tarasiuk (c) (65′ Karol Piotrowski), Adrian Skiba (60′ Kacper Oklejewicz) – Paweł Gorzelany (55′ Bartosz Kuleczka), Krzysztof Bajor, Patryk Szymańczuk (57′ Dominik Baranowski), Daniel Wilk – Józef Siemaszko (38′ Łukasz Mielczarek), Karol Pudzianowski.