Duża woda – rejsów doda

Ruch na Odrze

Jest duża woda i wysoka więc pływa się czym się da po odrzańskich szlakach. Jednak oprócz tego byle czego i wykwintne jednostki zapuszczają się w Nasze strony kiedy tylko klientów nazbierają. Tym bardziej że po przerwie eksploatacyjnej na Odrę wraca ruch żeglowny. I chwała im za to że pływają, przyjeżdżają i okolicę zwiedzają. Chwała im za to że swoje emerytury tu zostawiają tylko jeszcze żeby było gdzie je zostawiać.

Eleganckie statki z jeszcze bardziej eleganckim klientem zawiną również lada moment do naszego portu w Cigacicach. Lada moment bo już w Wielką Sobotę około 18.oo pojawi się na postój w porcie M/S PRINCES. Postoi do niedzieli 1 kwietnia i ruszy w drogę w dół rzeki. Następny piękny statek w naszym porcie pojawi się już parę godzin później bo koło 13.oo  M/S SAN SOUCI, wpłynie na postój techniczny. Z kolei na przełomie poniedziałku i wtorku na nasze wody wpłynie M/S „EXCELENCE CORAL” postój w porcie.
Ww. Statki to hotelowce dł. 82 m. szer.10,5 m z pełną infrastrukturą, pasażerowie spędzają święta na Odrze. Pływają one tędy od paru lat i zawsze na wiosnę się pojawiają w Cigacicach.