Odzyskać wzrok

To pewnie marzenie nie jednego niewidzącego otaczającego świata. Bardzo gorące pragnienie się ma jak się jeszcze pamięta, że dopiero co widziało się wszystko.

Wojtek Kaiser z Chwalimia (Gmina Kargowa) jeszcze dwa lata wstecz widział. W styczniu 2022 nagle, z dnia na dzień przestał widzieć. U Wojtka zdiagnozowano zanik nerwów wzrokowych: całkowity w prawym oku i bardzo znaczny w lewym. Wojtek pogrążał się w ciemności, a specjaliści w Polsce nie dawali szans na ratunek. Na szczęście pojawiało się światełko w tunelu i nadzieja dla Wojtka. Dzięki innowacyjnej metodzie leczenia operacyjnego chłopiec ma szansę na uratowanie wzroku! Niestety, wiąże się to z ogromnymi kosztami. 

W listopadzie 2023 roku Wojtek przeszedł pierwszą operację w ośrodku zagranicznym w Ufa, po której już można zaobserwować poprawę! Niestety takich operacji potrzeba będzie jeszcze kilka, bo trwałe efekty pojawiają się zazwyczaj po 5 zabiegach. Do tego dochodzi rehabilitacja, która jest równie ważna. 

Koszty związane z operacjami i sprzętami rehabilitacyjnymi przekraczają możliwości rodziny Wojtka, dlatego zwracamy się do Was z ogromną prośbą o wsparcie! 

Nie pozwólmy, żeby Wojtka ogarnęła ciemność! Zawalczmy razem o wzrok i szczęśliwe dzieciństwo dla Wojtka.

Już w najbliższą sobotę również będzie można dołożyć swoją cegiełkę do leczenia Wojtka. Na imprezie organizowanej przez Lasy Państwowe w ramach Gozdnickiego Lata Ceramików – Bieg Wilka, dochód z imprezy będzie przeznaczony właśnie dla niego. Biuro zawodów będzie działać od 9.00 na boisku zewnętrznym Stadionu Miejskiego a Bieg Wilka poprzedzą zapisy i Bieg Wilczka. Oprócz biegów przewidziane są inne atrakcje. Od 10.00 do 15.30 na boisku tym będzie funkcjonować Leśna Osada, która zaoferuje atrakcje:

  • gry i zabawy przyrodnicze przygotowane przez leśników
  • atrakcje sportowe
  • smaki lasu – czyli degustacja produktów pochodzenia leśnego.

Zdradzimy, że i Wojtka z rodzicami tam spotkamy bo tata Wojtka jako zapalony myśliwy i leśnik będzie serwował potrawy z lasu.

Zapraszam
Waldek Włodek

Dodaj komentarz