Dzień święty święcić

Tak mówi Pan:

«Będziesz zważał na szabat, aby go święcić, jak ci nakazał Pan, Bóg twój. Sześć dni będziesz się trudził i wykonywał wszelką twą pracę, lecz dzień siódmy jest szabatem Pana, Boga twego.
Nie będziesz wykonywał żadnej pracy ani ty, ani twój syn, ani twoja córka, ani twój sługa, ani twoja służąca, ani twój wół, ani twój osioł, ani żadne twoje zwierzę, ani przybysz, który przebywa w twoich bramach; aby wypoczęli twój niewolnik i twoja niewolnica, jak i ty.
*

Ogłoszenia duszpasterskie na 9 niedzielę zwykłą, 02 czerwca 2024 roku.

 1. Dziś I niedziela miesiąca – Niedziela Adoracyjna. Po porannej mszy: nabożeństwo eucharystyczne i zmiana tajemnic Żywego Różańca. Po południowej – nabożeństwo eucharystyczne i z racji oktawy Bożego Ciała – procesja dookoła kościoła.
 2. Dziś przy wyjściu z kościoła będą zbierane ofiary do puszek na Centrum Opatrzności Bożej, jako wotum Narodu za odzyskanie Niepodległości.
 3. Trwa oktawa Bożego Ciała. Procesje po mszy wieczornej do czwartku (oprócz poniedziałku). Na procesje zapraszam również dzieci I komunijne w strojach komunijnych.
 4. Rozpoczął się miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Codziennie litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi – zawsze przed mszą świętą. W czwartek na zakończenie oktawy BC – poświęcenie wianków. Odwiedziny chorych – w piątek od 9.30.
 6. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości – nie ma postu. Msza święta o 17.00 z racji mojego wyjazdu na odpust.
 7. W przyszłą niedzielę przy wyjściu z kościoła będą zbierane ofiary do puszek na katolicki Uniwersytet Lubelski i Instytut Filozoficzno – Teologiczny w Zielonej Górze.
 8. Intencje Mszy świętych:
  wtorek ………….. + Kazimierz Pikul (gregorianka 23)
  środa …………….. + Gertruda Migdał
  ………………………… + Kazimierz (gregorianka 24)
  czwartek ……….. + Kazimierz (gregorianka 25)
  piątek ……………. + Kazimierz (gregorianka 26)
  sobota ………….. + Stanisława Kozłowska
  niedziela 09.00 + Antoni Gnitecki
  ………………………… + Waldemar Siemaszko

Pamiętaj, że byłeś niewolnikiem w ziemi egipskiej i wyprowadził cię stamtąd Pan, Bóg twój, ręką mocną i wyciągniętym ramieniem: przeto ci nakazał Pan, Bóg twój, strzec dnia szabatu.*

* Księga Powtórzonego Prawa (Pwt 5, 12-15)

ksiądz Proboszcz Jerzy Filipkowski