Planowane jest wystąpienie

PAD tutaj, PAD tam i to jego „uczę się, ciągle się uczę”. No cóż taki mamy klimat w stolicy 😉
Stwierdzenie w tytule to jedno z najczęściej używanych zdań w informacjach z jego kancelarii.

Jutro kolejny dzień roboczy PADa, kilka spotkań, wystąpień i rozmów. Koło południa w sali niebieskiej spotka się z Prezydentami:

Godz. 12.40  Spotkanie Prezydenta RP z Prezydentem Związku Komorów

Godz. 13.30 Spotkanie Prezydenta RP z Prezydentem Republiki Zambii

Godz. 14.15  Spotkanie Prezydenta RP z Prezydentem Republiki Południowej Afryki

Lecz to nie koniec jego działalności na ten piękny czerwcowy dzień drugiej dekady. Po obiedzie wybiera się On do Gdańska (miasto innego Prezydenta). Tu o 17.00  w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda weźmie udział w inauguracji XXXVII Zjazdu Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego. O, i tu jest również planowane wystąpienie.

Tymczasem takie wizyty o mniejszym i większym znaczeniu planowane są znacznie wcześniej i żeby się dopasować z terminem, nieraz trzeba planować długo, długo przed wydarzeniami. Udział takich osób jak PAD trzeba zaplanować wcześniej i „pukać do drzwi” kancelarii aby się załapać na wolny termin.

Z takim założeniem zapewne pracują organizatorzy takich wydarzeń jak zapowiadany szczyt NATO planowany na 11-12 lipca w Wilnie, na który już teraz należy złożyć formularze akredytacyjne aby móc z PADem tam pojechać i wejść.

Tymczasem po ciężkim czwartku PAD odpocznie na Stadionie Narodowym gdzie rozegrany zostanie Finał Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. Początek o 11.30

WJW