Małe i lekkie i wytrzymałe

Nie będzie to wcale artykuł o kobietkach ale i to nie do końca jest prawdą. Wracamy do tematu, który „wypłynął” przy okazji rozmowy z kobietą…

Czy wiecie, że mijając na drodze autobus lub ciężarówkę, mijasz pojazd, w którym są małe i lekkie komponenty, rodem z naszego Sulechowa. Są one na pewno mniejsze niż pierwszy sulechowski Suleszek – dar firmy produkującej te niewielkie komponenty do samochodów ciężarowych i autobusów – MB-Pneumatyka.
Są oni producentem złączy do pneumatycznych układów hamulcowych w pojazdach użytkowych powyżej 3,5 t. Sulechowskie produkty tej rodzinnej firmy* znajdują się w układzie odpowiadającym za hamowanie pojazdu ciężkiego — inaczej mówiąc ciężarowego takiego jak np. przyczepy, naczepy, ciągniki, pojazdy rolnicze i inne. Można by pomyśleć — ciężka rzecz, ale to nie prawda! Ich produkty (złącza) są, małe mieszczą się w dłoni i są bardzo lekkie.

Może nie jest to oczywiste, ale są one jednym z pierwszych elementów, które odpowiadają za bezpieczeństwo. To poniekąd od nich zależy czy pojazd zahamuje. Przez fakt, że dostarczają swoje produkty do wszystkich wiodących producentów układów hamulcowych pojazdów użytkowych, ich firma (MB-Pneumatyka) ma niepodważalny wpływ na bezpieczeństwo na drogach.

Prezentowane powyżej złącze w połowie ubiegłego roku zostało pierwej nominowane do konkursu a w połowie grudnia otrzymało, w tegorocznej edycji konkursu Trailer Innovation 2023, drugie miejsce w kategorii komponenty (Components). Wyróżniono objęte międzynarodową ochroną patentową innowacyjne rozwiązanie: szybkozłączki pneumatycznej z wizualną i dźwiękową autodetekcją nieszczelności.

Na zdjęciu od lewej: Paweł Andersz, Emil Gdula. przedstawiciel jury Trailer Innovation i Małgorzata Bieniaszewska (fot. MBP)

Nagrodę w tym konkursie odebrała osobiście z rąk przedstawiciela jury Trailer Innovation, właścicielka MBP, Małgorzata Bieniaszewska z Pawłem Andersz – prezesem zarządu MB-Pneumatyka i Emilem Gdula – R&D manager.

Jako miejscowy dziennik internetowy (taki sulechowski – jak niedoszły powiat) gratulujemy udanych realizacji i życzymy Pani Małgosi oraz jej współpracownikom dobrego roku i zdobywania kolejnych rynków zbytu.
Z rozmowy z Nią wynika, że to nie koniec atrakcji dla Sulechowa

* o tym w następnym artykule na www.cigacice.com

Waldek W.