Bóg miłuje całe stworzenie

Panie, świat cały przy Tobie jak ziarnko na szali, kropla rosy porannej, co opadła na ziemię. Nad wszystkimi masz litość, bo wszystko w Twej mocy, i oczy zamykasz na grzechy ludzi, by się nawrócili. Miłujesz bowiem wszystkie byty, niczym się nie brzydzisz, co uczyniłeś, bo gdybyś miał coś w nienawiści, nie ukształtowałbyś tego. *

Ogłoszenia duszpasterskie na 31 niedzielę zwykłą 30.10.2022 roku

 1. We wtorek obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. Czcimy świętych tych oficjalnie ogłoszonych ale i tych nieznanych z imienia, którzy przeszli przez to życie, wierni Panu Bogu i Jego przykazaniom.
  Uroczystość na naszym cmentarzu rozpocznie się o godzinie 10.00 – procesją i modlitwami za zmarłych. Po procesji – Msza święta.
  W czasie procesji i Mszy świętej – zachowajmy się godnie do miejsca, nie chodźmy po cmentarzu, wyłączmy telefony, zachowajmy modlitewne skupienie.
  Poświęcenie pomników – po Mszy św. (proszę o zgłaszanie po mszy).
 2. W środę wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – dzień modlitwy za zmarłych.
  Msze św. o godz. 9.00 i 18.00. Po Mszy św. Różaniec z Wypominkami.
 3. W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi każdego dnia przed mszą (od 17.00) Odwiedziny chorych od 9.30 w piątek.
 4. Wypominki – polecamy Miłosierdziu Bożemu i modlitwie Kościoła swoich zmarłych (bliskich, nauczycieli, duszpasterzy, obrońców Ojczyzny, dobroczyńców).
 5. Od 1 do 8 listopada – możliwość zyskiwania odpustu zupełnego i ofiarowania go za zmarłych (za jedną duszę dziennie). Warunki zyskania odpustu: stan łaski uświęcającej, przyjęcie komunii św., modlitwa w intencjach papieża i brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.
 6. Różaniec z wypominkami w tygodniu o 17.30 i po nim Msza święta.
 7. W piątek po Różańcu i Mszy św. – godzinna adoracja w ciszy …
 8. Intencje mszalne:
  wtorek …………….. 10.00 za Parafian
  środa ……………….. 09.00 ++ Marianna i Kazimierz
  ………………………….. ~18.00 za wszystkich wiernych zmarłych
  czwartek …………. ~18.00 ++ Stanisław, Wiktoria i Paweł Tomaszewscy
  piątek ………………. ~18.00 ++ Walenty i Agnieszka Ruta, Władysława i Franciszek Heyduk
  sobota ……………… ~17.00 ++ Maria, Józef i Renata Ratajczak i Różaniec z Wypominkami.
  ………………………….. ~18.00 + Mieczysław Bujalski (od uczestników pogrzebu)
  niedziela …………. 09.00 DB II Róża – Niedziela Adoracyjna i zmiana tajemnic
  …………………………. 11.00 + Włodzimierz Roj i ++ z rodziny.
 9. Tygodniki katolickie: Niedziela (10 zł) i Gość Niedzielny (8 zł)
 10. Zbiórka monet z całego świata (zalegające nie raz w domach przez lata) trwa do 31 października. Zbieramy wszystkie monety świata, będące aktualnie w obiegu i te wycofane – również monety kolekcjonerskie, proszę przynosić do zakrystii. Monety zebrane zostaną przeznaczone na pomoc dzieciom z Domu Dziecka w Santa Cruz w Boliwii.

ks. Proboszcz Jerzy Filipkowski

Jakżeby coś trwać mogło, gdybyś Ty tego nie chciał? Jakby się zachowało to, czego byś nie wezwał? Oszczędzasz wszystko, bo to wszystko Twoje, Władco, miłujący życie!
Bo we wszystkim jest Twoje nieśmiertelne tchnienie. Dlatego nieznacznie karzesz upadających i strofujesz, przypominając, w czym grzeszą, by wyzbywszy się złości, w Ciebie, Panie, uwierzyli.
*

* czytanie z księgi Mądrości Mdr 11, 22 – 12, 2