Lekkomyślność bogaczy

Przypowieść o Łazarzu i bogaczu (Łk 16, 19-31)
Jezus powiedział do faryzeuszów:
«Żył pewien człowiek bogaty, który ubierał się w purpurę i bisior i dzień w dzień ucztował wystawnie. U bramy jego pałacu leżał żebrak pokryty wrzodami, imieniem Łazarz. Pragnął on nasycić się odpadkami ze stołu bogacza. A także psy przychodziły i lizały jego wrzody.
Umarł żebrak i aniołowie zanieśli go na łono Abrahama. Umarł także bogacz i został pogrzebany.
*

Ogłoszenia duszpasterskie na 26 niedzielę zwykłą 25.09.2022 roku

Dziś w naszej Parafii obchodzimy (przeniesioną z czwartku) uroczystość Patrona Parafii – św. Michała Archanioła. Uroczysta suma odpustowa z procesją dookoła kościoła o godzinie 14.00. Spowiedź zaczynamy pół godziny wcześniej. Kapłani dekanatu w konfesjonałach.
W czwartek święto św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.
W sobotę rozpoczęcie Nabożeństwa Różańcowego.
W sobotę również Diecezjalna Pielgrzymka Róż Żywego Różańca i Apostolatu Margaretka do Rokitna. Zapraszam na pielgrzymkę…
W sobotę – msza święta wyjątkowo o 17.00 i po niej – spotkanie dla rodziców I – komunijnych.
Przyszła niedziela – pierwsza niedziela miesiąca – Adoracyjna. Po mszach wystawienie Najświętszego Sakramentu i Nabożeństwo Eucharystyczne. Po rannej mszy również zmiana tajemnic Żywego Różańca.
Intencje mszalne na nadchodzące dni:
+ środa …….. 15.00 msza … ślubna
+ czwartek . 18.00 + Urszula Wieczorek
+ piątek …… 18.00 + Wiesław Motyl
+ sobota ….. 17.00 + Grzegorz Grenda (gregorianka 1)
+ niedziela . 09.00 DB I Róża ŻR
+ niedziela . 11.00 DB Zofia, Oliwier, Michał i Michalina
+ niedziela . 12.30 + Grzegorz (gregorianka 2)
Na stoliku przy wyjściu – prasa katolicka: Niedziela (10 zł) i Gość Niedzielny (8 zł)

ks. Proboszcz Jerzy Filipkowski

Gdy cierpiąc męki w Otchłani, podniósł oczy, ujrzał z daleka Abrahama i Łazarza na jego łonie. I zawołał: „Ojcze Abrahamie, ulituj się nade mną i przyślij Łazarza, aby koniec swego palca umoczył w wodzie i ochłodził mój język, bo strasznie cierpię w tym płomieniu”.
Lecz Abraham odrzekł: „Wspomnij, synu, że za życia otrzymałeś swoje dobra, a Łazarz w podobny sposób – niedolę; teraz on tu doznaje pociechy, a ty męki cierpisz. A ponadto między nami a wami zionie ogromna przepaść, tak że nikt, choćby chciał, stąd do was przejść nie może ani stamtąd nie przedostają się do nas”.
Tamten rzekł: „Proszę cię więc, ojcze, poślij go do domu mojego ojca. Mam bowiem pięciu braci: niech ich ostrzeże, żeby i oni nie przyszli na to miejsce męki”.
Lecz Abraham odparł: „Mają Mojżesza i Proroków, niechże ich słuchają!” „Nie, ojcze Abrahamie – odrzekł tamten – lecz gdyby ktoś z umarłych poszedł do nich, to się nawrócą”. Odpowiedział mu: „Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby ktoś z umarłych powstał, nie uwierzą”».
*

* dzisiejsze, niedzielne czytanie w KK