Szopka w środku lata

Wiem, wiem, że te środki potrzebne na długo wyczekiwany remont drogi w opłakanym stanie od lat (może nawet 50 – ciu). Zastanówmy się jednak czy to nie jest zwykłe kupowanie wyborców?

Nie interesuje mnie polityka z prawa czy z lewa ale pewne rzeczy docierają do mnie z lewa czy z prawa i mam znajomych z obu stron sceny. Nawet ich lubię, wszystkich bez wyjątku, tak po prostu po chrześcijańsku ale …

Wczoraj na schodach (sic!) Palmiarni (?) odbył się briefing prasowy …

…w sprawie środków z Rządowego Programu Polski Ład 27 czerwca 2022 r. na schodach do zielonogórskiej palmiarni odbył się briefing prasowy, podczas którego Poseł na Sejm RP Jerzy Materna oraz Wicestarosta Zielonogórski Tadeusz Pająk poinformowali o środkach w kwocie 14.006.402,04 zł jakie Powiat Zielonogórski otrzymał w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład.
Kwota otrzymanych pieniędzy zostanie wydatkowana na dwa zadania:
– poprawę jakości życia mieszkańców poprzez modernizację infrastruktury w budynkach Domu Pomocy Społecznej w Trzebiechowie
– 3.714.900,04 zł, oraz
– przebudowę dróg powiatowych nr 1201F, 1204F, 1203F, relacji Krężoły- Łęgowo – Klępsk (etap IV odcinek Łęgowo – Klępsk) – 10.291.502,00 zł.
W spotkaniu uczestniczyli: Poseł na Sejm RP Jerzy Materna,
Wicestarosta Zielonogórski Tadeusz Pająk,
Członek Zarządu Powiatu Zielonogórskiego Mirosław Andrasiak,
radni Rady Powiatu Zielonogórskiego,
dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Trzebiechowie Agnieszka Szeląg, dyrektor Powiatowego Zielonogórskiego Zarządu Dróg Agnieszka Stelmasik oraz przedstawiciele mediów i pracownicy Starostwa Powiatowego w Zielonej Górze.”

źródło: >>>>

WJW