90% zaufania

Dziś w Sulechowie odbyła się jedna z najważniejszych sesji Rady Miejskiej. Najważniejsza na pewno dla włodarza, który przebojem pcha miasto ku świetlanej przyszłości niczym kiedyś – Vadim Tyszkiewicz, Nową Sól.

Uzyskałem absolutorium za rok 2021 i wotum zaufania – pisze na swoim profilu Wojciech Sołtys. Zaryzykuję stwierdzenie, że rozliczony dzisiaj ubiegły rok był najlepszym dla gminy od wielu lat. Zainwestowane przez samorząd środki finansowe, najniższe od kilkunastu lat zadłużenie i wreszcie długo oczekiwane inwestycje gospodarcze to kroki milowe w naszym rozwoju. Mimo, że było też sporo problemów, to był bardzo udany okres.”*

Sukcesu tego nie było by może gdyby po wyborach Pan Wojciech spoczął na laurach. Nie On jednak. Wszystko miał (zapewne) przemyślane od dawna i dokładnie. Otoczył się sztabem kompetentnych ludzi (fachowców, którym dał szansę rozwoju) i ostro z kopyta wziął się do pracy.

Teraz, zadowolony z absolutorium i swoich kolegów z pracy:

– Dziękuje swoim zastępcom, skarbnikowi, pracownikom urzędu i jednostek, wszystkim wspierającym za czas i zaangażowanie.
– Dziękuje radnym za wsparcie i zaufanie, zdając sobie sprawę, że nie jest to takie oczywiste gdy nie wszystko może powiedzieć, ale myśli, że udowadniam działaniami, że warto poczekać na szczegóły.

W sesji uczestniczyło 20 radnych z czego za wotum zaufania głosowało 18,
– wstrzymał się były burmistrz (Forum) i 1 była przeciw (też z Forum). Wotum zaufania Radni udzielili mi z klubów:
* Dla Sulechowa,
** Praworządny Sulechów,
*** Koalicja Obywatelska RP,
**Prawo i Sprawiedliwość oraz
* część radnych z Forum.
W przypadku absolutorium wszyscy obecni byli za.

Oczywiście dziś nie byłem naiwny, nie liczyłem na wsparcie wszystkich tak jak to widziałem w pierwszych dniach kadencji ale cieszę się, że zdecydowana większość jest otwarta na zmiany i nadal uważam, że działając wspólnie możemy więcej. Dlatego mówiąc wprost nie będę o to zabiegał by przekonać do siebie nieprzekonanych i nawet nie będę już specjalnie dyskutować bo czas ma dla mnie większe znaczenie* – mówi burmistrz po glosowaniu.

Dziękuję Wam – wszystkim mieszkańcom, którzy obdarzyliście mnie zaufaniem i powierzyliście mi kierowanie gminą. To dzięki Wam jestem w tym miejscu. Nadal wierzę, że prawda się sama obroni i szkoda tracić energię na kopanie się kiedy mogę zmieniać otaczającą mnie rzeczywistość, więc do roboty *

foto TR

Waldek W.

*cytaty z burmistrza