Beret – moher 2022

Po pandemicznej przerwie na swoje miejsce w kalendarzu wracają różne imprezy plenerowe, rozrywkowe i sportowe. Spragnieni bliskości spotykają się ludzie wszelkich orientacji, zainteresowań czy też miłośnicy dobrej zabawy.

Nie inaczej jest w naszej gminie. Kolejne wybory gospodarzy wsi i miast udowodniły, że ludzie myślą logicznie i przyglądają się szczegółowo swoim kandydatom. Nasza gmina – Sulechów w końcu trafiła na swoich i zarówno jak na urzędzie burmistrza tak i na sołectwach w większości mamy prawdziwych gospodarzy. Jakby było mało, niektóre wsie się jednoczą (Pieciowieś*) i działają wspólnie.

VI Mistrzostwa Kalska w Rzucie Moherem
W Kalsku odbyły się VI Mistrzostwa w Rzucie Moherem. Impreza corocznie przyciąga wielu miłośników dobrej zabawy nie tylko z Kalska ale również z okolicznych miejscowości.

Podczas festynu było wiele gier, zabaw i konkursów dla najmłodszych, również dorośli znaleźli coś dla siebie. Na scenie były występy muzyczne oraz taneczne, a nad całością czuwał prowadzący Vito WS – Witek Ostynowicz. Jednak najważniejszym wydarzeniem sobotniego popołudnia było wyłonienie mistrzyni oraz mistrza w rzucie moherem. Emocji nie zabrakło, a rzucany beret „fruwał” w powietrzu osiągając coraz dłuższe loty. Zwyciężczyni uzyskała wynik 22.06 m, a zwycięzca 23,93 m. Były to odległości bardzo dalekie, jednak nie został pobity ubiegłoroczny wynik, który wynosi 35 metrów! **

Rzuca burmistrz a za nim inni uczestnicy w kolejce
świętowanie tylko przy stołach piknikowych

Wśród mężczyzn I m. Roman Wilczyński – Sołtys Kije
II m. Michał Hetmanowski – strażak, cukiernik z Cigacic,
III m. Zbigniew Trompa – radny, prezes z Górzykowa.

Więcej wyników na fp Sołectwo Kalsk a ww gratulujemy

Waldek Włodek