Cuprum znaczy … czerwony

Cuprum to nazwa, która od dziesięcioleci jak nie setek lat wiąże się z miedzią. Początkowo wydobywaną na Cyprze (cyprum, cuprum).

Cuprum to też, nie wiedzieć czemu, nazwa zespołu LZS z Czciradza ale i zespołu z Lubina (Cuprum Lubin), nazwa Hali Sportowej (Cuprum Arena) w Lubinie gdzie znajduje się drugie po Legnicy centrum miedziowe w Polsce.

Wracając jednak do Czciradza dziś miał się odbyć tam ostatni mecze klasy A rundy jesiennej w grupie III. Pojedynkować mieli się gospodarze z Piast Parkovia I Trzebiechów. Mieli i nawet zaczęli. Początek nawet szczęśliwy dla gospodarzy – czciradzanie w pierwszych minutach strzelają gola z rzutu karnego. Zaczyna się dobrze układać dobrze dla drużyny z 10 miejsca w tabeli. Jednak jak to bywa, i najlepsi popełniają błędy. Kilkanaście minut później podobna sytuacja na polu karnym i rzut karny dla Piasta Parkovii. Zanim jednak został wykonany, faulujący zawodnik dostał czerwoną kartkę. To jednak nie było po myśli gospodarzy a raczej jego zawodnika. Po utarczce słownej z sędzią, zawodnik sięgnął po „grubą broń” i opluł sędziego (wg arbitra). Mecz został przerwany w 27 minucie i decyzję co do wyniku podejmie kolegium OZPN w Zielonej Górze.

Pozostałe mecze w tej grupie zakończyły się bez perturbacji i poniżej prezentujemy wyniki.
– czwarty remisuje z dziewiątym.
Na koniec należy dodać, że jesień w gr III zakończona.

W grupie II kolejkę 13 rozpoczęto w czwartek meczem Drzonkowianki Racula z Budowlanymi II Lubsko. Podzieleni punktami przy święcie Niepodległości już odpoczywają do wiosny a pozostali grali dzisiaj i ostatni mecz jutro 14 listopada. Dziś rozegrali mecze:
KP Świdnica – Czarni Drągowina 3 – 4
Błękitni Zabłocie – Nafta Rybaki 1 – 3
Bóbr Bobrowice – Fadom Nowogród 1 – 2
Sparta Mierków – Relax Grabice 0 – 3
Spartak Budachów – Pogoń Wężyska 4 – 2
Na jutro pozostał do rozegrania mecz w Brodach gdzie miejscowy LZS Zjednoczeni podejmą Znicz Leśniów Wielki. Oba zespoły z końca tabeli walczą o punkty więc może być „gorąco”. Do zakończenia kolejki pozostanie jeden, zaległy mecz Pogoni Wężyska ze Zniczem LW.

Na koniec grupa I która rozegrała dziś najmniej meczy z klasy A bo tylko trzy. Z tych trzech meczy dwa były bardzo niekorzystne dla „naszych” drużyn a trzeci lajtowy. Zatem tak:
Sparta Nietkowice poległa u siebie Obrze Trzciel 0 – 2, który dzięki temu powrócił na tron lidera (Victoria Szczaniec – wicelider gra jutro z zabójczą Polonią Nowe Kramsko w Kolesinie). 12 Sokół Kalsk poległ tez u siebie 1 – 6, gościom z Chociuli – Schnugowi. Ostatnie dzisiejsze spotkanie to mecz Lecha Sulechów z Sokołem ale z Dąbrówki. Ta ostatnia drużyna w tabeli i tym razem nie zdołała wyrwać ani jednego punktu i z zerem punktów na koncie zamyka tabele. Aż dziw, że jeszcze chce im się grać.
Kolejkę i rundę jesienną w tej grupie zakończą juto mecze:
Medyk Cibórz – Delta Smardzewo o 12.00 a pozostali o 13.00
Jedność Podmokle – Zryw Rzeczyca
Polonia Nowe Kramsko – Victoria I Szczaniec
Zorza Port 2000 Mostki – Pogoń II Świebodzin.

Zapraszamy kibiców na ostatnie mecze swoich pupili i solidne kibicowanie.

Waldek Włodek

Odpowiedź do artykułu “Cuprum znaczy … czerwony

1. Pingback: Rekord świata w okręgówce - Serwis informacyjny miejscowości Nowy Świat i okolic