Błękitni już nie lśnią

Lubięcin zdobyty,
Cargovia pokonuje miejscowych Błękitnych 4:1.
Od początku spotkania przewaga Kargowian, lecz to gospodarze mogli otworzyć wynik, ponieważ zagrozili naszej bramce po dośrodkowaniach z rzutów wolnych. Ale to były nieliczne przebłyski Błękitnych w tym meczu. Pierwszoplanowym aktorem tego spektaklu była Cargovia, która w 20 minucie otwiera wynik meczu. Piłkę wywalczył Krzysztof Zawadzki, wystawił ją Kamilowi Kurczykowi, a ten dopełnił formalności.
Nim nasi kibice skończyli się cieszyć z pierwszej bramki, padła już następna. Kasjan Pajcz przejął źle wybitą piłkę przez defensora z Lubięcina, wrzucił w pole karne do Piotra Skałeckiego, ten zagrał do K. Zawadzkiego, który kieruje ją do siatki.
Druga połowa analogicznie do pierwszej – pod nasze dyktando.
W 62 minucie po faulu na Bartłomieju Urbanie z rzutu wolnego przymierzył Dariusz Kostański, bramkarz gospodarzy odbija piłkę pod nogi B.Urbana, a ten nie zwykł marnować takich okazji i podwyższa wynik na 3:0. Chwilę później ten sam D.Kostański wykorzystał złe ustawienie bramkarza i pięknym strzałem z 30 metrów w samo okienko zdobywa czwartą bramkę dla Cargovii w tym meczu.
Chwilę później sytuację miał B.Urban, ale piłkę zmierzającą do siatki wybił obrońca Błękitnych.
Jak gospodarze mieli mało sytuacji to sami chcieliśmy im „sprezentować” honorową bramkę – Krzysztof Woch głową przetestował refleks naszego bramkarza Piotra Szczecińskiego, lecz młody golkiper zdał egzamin celująco parując niefortunny strzał na rzut rożny. Pod koniec meczu Błękitni zdobywają honorową bramkę, ale to było wszystko, na co było ich stać w tym meczu.
Wywozimy punkty z trudnego terenu, jakim jest Lubięcin.
Przełamujemy nieszczęsną passę 5 porażek z rzędu z gospodarzami. Zwiększamy przewagę nad drugim GKS Siedlisko do 6 punktów. Dziękujemy za spotkanie i życzymy powodzenia w kolejnych bataliach.

Za tydzień kolejny trudny rywal, do Kargowej przyjeżdża poobijany przez większość ligowych rywali i łaknący punktów spadkowicz z okręgówki Mieszko Konotop.

LKS Błękitni Lubięcin – MKS Cargovia Kargowa 1:4 (0:2)