Cargovia wygrywa

Kolejny mecz Cargovii Kargowa, który zasługuje na miano piłkarskiego thrilleru gdyż przetrzebieni z różnych powodów kargowianie pokonują po ciężkim spotkaniu Ikara Zawada 5 : 3 (sobota 28-08-2021)
Pierwsza połowa to przewaga gospodarzy, lecz to Ikar wychodzi z niej zwycięsko. Ale po kolei.
Początek meczu i Kacper Oklejewicz strzałem zza pola karnego, mógł wyprowadzić Cargowie na prowadzenie. Niestety, kontra gości i to oni otwierają wynik. Cargovia szybko wyrównuje za sprawą Bartłomieja Urbana. Pierwsza połowa to typowy cios za cios, w 20 minucie goście ponownie zdobywają bramkę, po stracie piłki Dariusza Kostańskiego. Chwilę potem już wyrównanie ze strony Cargovii, Dawid Szarmach zdobywa bramkę po podaniu Piotra Reinera. Okazję miał również Krzysztof Zawadzki, ale broni bramkarz. Kolejna strata defensywy Cargovii, w tym przypadku Krzysztofa Wocha i kolejna bramka dla Ikara. Goście mogli zdobyć kolejną bramkę, tym razem do własnej bramki, ale bramkarza Ikara ratuje poprzeczka. Cargovia przegrywa 2:3 po I połowie meczu.

Druga połowa i Cargovia zaczyna atakować Ikara. W 50 minucie po podaniu D.Kostańskiego, drugą swoją bramkę zdobywa B.Urban (trzecia dla CK). Chwilę później Kamil Kurczyk odpalił armatę zza pola karnego, ale broni najlepszy zawodnik Ikara w tym meczu.
Okazję miał również P.Reiner, ale z kilku metrów przestrzelił. Pod koniec meczu Cargovia udokumentowała swoją przewagę. Po faulu na B.Urbanie bramkę z rzutu karnego zdobywa pokiereszowany w tym meczu D.Kostański. A w ostatniej minucie meczu wynik ustala D.Szarmach po indywidualnej akcji.
Zarówno kargowianie jak i zawadzianie mieli okazję do zdobycia bramek – niezmordowany Piotr Skałecki (CK) po podaniu Gracjana Grzebieluchy, oraz kapitan Ikara, ale powstrzymał go Piotr Szczeciński. Kolejny emocjonujący mecz na własne życzenie, gra była bardzo ostra, niekiedy przesadnie. Ikarowi dziękujemy za mecz i życzymy powodzenia w kolejnych spotkaniach. Kargowianie to jedna z trzech drużyn obok Czarnych Rudno i Odry Klenica z kompletem punktów po 2 kolejkach.
Licznie przybyli kibice na trybunach stworzyli niezapomnianą atmosferę.

Za tydzień pierwszy wyjazd, Cargovia wyjeżdża do Siedlnicy, by zmierzyć się z tamtejszą Avią.

MKS Cargovia Kargowa – Ikar Zawada 5:3 (2:3)