Orion nie pożarty

To wcale nie żarty, w jaskini lwa – Orion Sulechów nie pożarty.
Jednak żeby było wszystko jasne, zaczniemy po kolei.

Jak poinformował w piątek Lubuski Związek Piłki Siatkowej, dobiegły końca zasadnicze rozgrywki w Lubuskiej Lidze Młodzików. Klasyfikacja drużyn czołowych po sezonie zasadniczym wyglądała następująco:

11. SKS Tęcza Krosno Odrzański

Następnego dnia czołowa czwórka spotkała się w sali sulęcińskiej Olimpii (KS Atak/UKS Set Gorzów Wlkp./Olimpia Sulęcin). To właśnie ten dziwny twór zajmujący I miejsce po sezonie zasadniczym był pretendentem do pierwszego miejsca.
W sobotę jednak już od pierwszego meczu młodzików ORIONA Sulechów I zaczęło się małe zamieszanie. Po niespełna trzech kwadransach sulechowianie mieli już pierwsze punkty za wygraną 2-1 z GSZS SP 17 Gorzów Wlkp.
W drugim meczu, po 30 paru minutach, zdobyli kolejne punkty wygrywając z Jedynką Międzyrzecz.
Było już bardzo dobrze ale do rozegrania został jeszcze jeden mecz, z pretendentami do pierwszego miejsca: KS Atak/UKS Set Gorzów Wlkp./Olimpia Sulęcin.

W Orionie nastąpiła pełna mobilizacja i mimo dwóch spotkań za sobą, młodzi podopieczni trenera Mieczysława Puchalskiego stanęli do ostatniego pojedynku dnia z pełną mobilizacją. Opłaciło się. Po dwóch zaciętych setach kolejny mecz wygrali ponownie 2 – 0. W ten sposób z trzema zwycięstwami okazali się najlepsi i złote medale trafiły do nich właśnie.
Z wielką radością w sobotni wieczór młodzi adepci siatkówki sulechowskiej wracali szczęśliwi do domu.

Brawo, brawo, brawo – tak trzymać „panowie”

Młodzicy Oriona Sulechów po turnieju finałowym (y)