Nie strzelam bo kocham

Pewnie nie wiele to mówi wielu (niestety) ludziom. Młodość ma swoje prawa i biznes jest biznes – takie argumenty najczęściej słyszymy kiedy zadajemy pytania o sprzedaż i używanie pirotechniki w ten jeden dzień. Sylwester jest wyjątkowy na prawdę ale to nie znaczy że jego wyjątkowość podkreślać trzeba serią wystrzałów i hukiem petard. Na prawdę bez tego pięknie i dostojnie można powitać Nowy Rok, zacząć Nowy Rozdział życia w ciszy i spokoju przy okazji szanując naszych braci mniejszych (zwierzęta) oraz ludzi którzy z powodu różnych dolegliwości równie jak psy i koty nie znoszą hałasu i błysków fajerwerków.
Poza tym przeciw strzelaniu w Sylwestra przemawia jeszcze parę innych szczegółów. Weźmy na ten przykład emisję gazów z fajerwerków, ich cenę oraz niebezpieczeństwo jakie niesie nieumiejętne obchodzenie się z nimi. Co roku słyszymy w Nowy Rok ile to palców pourywanych zostało do samej północy, ile to dłoni zostało poparzonych, że nie wspomnę o poparzeniach innych części ciała czy ślepocie. Wszystko to na własne życzenie i za własne ciężko zarobione pieniądze. Skoro już jesteśmy przy nich to może warto zainwestować je w nieco pożyteczniejsze rzeczy? Na ten przykład w Nowy Rok w Sulechowie pod ratuszem o 14.00 jest zbiórka na rzecz bezdomnych zwierząt w schronisku w Zielonej Górze. Warto dodać w tym miejscu, że jest tam sporo zwierząt z … Gminy Sulechów, niejednokrotnie podrzuconych do niej jak i psiaki i kociaki wyrzucone przez jej mieszkańców.

Innym pomysłem zainwestowania tych pieniędzy (zamiast fajerwerków) jest zakup żywności dla innych mieszkańców Naszej Gminy, których nie stać lub którzy są akurat głodni. Mam na myśli Jadłodzielnie, która daj Boże świetnie zaistniała 13 grudnia przy miejskiej bibliotece. Ciągle jest odwiedzana przez jednych (ofiarodawców) jak i przez drugich (potrzebujących). Dlatego też uważam, że warto dołożyć do niej (Jadłodzielni) i swoją cegiełkę w postaci torby owoców czy produktów pierwszej potrzeby. Wszyscy mogą pomóc każdemu potrzebującemu którego nie stać lub nie umie prosić…

Jadłodzielnia Sulechów (widok z 13 grudnia)

Waldek Włodek