Tragedia za tragedią

Tyle się mówi, tyle się tłumaczy. Ostrzega radio niemal każde i wiele dzienników (prasa). Nic to nie pomaga, nie zachowana uwaga i o kolizję bardzo łatwo. Kolejny dzień i kolejna tragedia na trasie S 3 gdzie wkrótce otworzony będzie nowy most na Odrze. Dokładanie podobno planowane otwarcie ma być 19 grudnia. Oczywiście na uroczystość zaproszono już oficjeli a tymczasem … wbrew logice i zdrowemu rozumowi pseudo kierowcy ignorują wszelkie znaki za grube pieniądze z ich podatków wystawione, łamią wszelkie przepisy ustanowione przez przedstawicieli narodu przez nich wybranych. Ładują się na pas przeciwny (żeby wyprzedzić jeszcze jednego) wprost pod tiry i wielce zdziwieni że nie ustąpiono mu drogi. Potem miesiącami leczą się za pieniądze ubezpieczonych i jeszcze żądają odszkodowania za poniesione straty!!!
Normalnie idiotyzm goni durnotę albo na odwrót. Dziś rano już radio zachód podawało (miejscowe R. Maryja), że do dziś już było cztery poważne wypadki w lubuskim. Teraz statystyka sie poprawiła bo 4 dni a wypadków już pięć :/.
Kolejny wypadek to dzisiejsze zdarzenie na S3 po 19-tej gdzie właśnie osobówka wbiła się pod tira niedaleko za mostem na Odrze w kierunku Zielonej Góry. I znowu problemy drogowe. Momentalnie utworzył się korek na esce i zaczął się tworzyć przed mostem w Cigacicach, który wkrótce też może być zamknięty gdyż Powiat ogłosił przetarg na jego remont.
Najprawdopodobniej stanie się tak gdy jeden most otworzą (na S3) to zamkną ten stary. Ogłoszenie wyników przetargów 16 grudnia a otwarcie podobno 19 grudnia.