Wierni Polsce

Kończy się ten szczególny dzień, Dzień Wojska Polskiego pod nazwą „Wierni Polsce”. Szczególny dla Sulechowa i sulechowian dlatego, że Sulechów był jednym z 16 miast w Polsce, w których takie uroczystości się odbywały w ramach pikniku militarnego „WIERNI POLSCE”. Było to wielkie wyróżnienie i dowód uznania dla stacjonujących w mieście – żołnierzy z 5 Lubuskiego Pułku Artylerii w Sulechowie. Jak na swoim profilu (portal społecznościowy) napisał burmistrz Wojciech Sołtys:

„Cieszmy się zatem wspólnym dorobkiem, czerpiąc z niego satysfakcję nie tylko w dniu święta Polskiego Żołnierza ale również w każdym kolejnym dniu naszego życia tu w Sulechowie.”

Podczas uroczystości tego wielkiego święta była okazja do wspólnych rozmów, życzeń i zabawy. Był czas na poznanie ludzi i sprzętu 5 Lubuskiego Pułku Artylerii w Sulechowie. Na rynek koło ratusza zjechał prawie wszystki dostępny sprzęt będący na wyposażeniu jednostki sulechowskiej. Każdy mógł zobaczyć na czym „pracują” sulechowscy wojacy, czym Nas mogą bronić i jak to działa. Oprócz pokazów broni i demonstracji siły na sulechowskich ulicach mieszkańcy Sulechowa i gminy mogli wysłuchać przemówień, salwy honorowej, występów orkiestry wojskowej i koncertu gwiazdy wieczoru – Mezo. Jeszcze na długo przed koncertem ów artysta zrobił furorę wśród zgromadzonych małych i dużych. Na pewno wyjechał stąd z niezapomnianymi wrażeniami i garścią słodkich liścików od wielbicielek 😉

Dzisiejszy dzień w mieście uważamy za udany

Salwa honorowa obowiązkowa

foto: Gmina Sulechów

Koncert Mezo na scenie pod ratuszem

foto: Gmina Sulechów

sprzęt 5 LPA z Sulechowa

foto: Gmina Sulechów

reprezentacyjna Kompania 5 LPA w Sulechowie

foto Krzysztof Staśkieło

Sulechowianie gromadnie uczestniczą w takich świętach

foto Krzysztof Staśkieło

Uroczystości obowiązkowo zaszczyciła cała kadra władz Sulechowa

foto Krzysztof Staśkieło

Uroczystość miała również akcent Regionu Cigacic – Nasz radny składa kwiaty pod pomnikiem Chwały Oręża Polskiego

foto Krzysztof Staśkieło