Najważniejsze wieści

Miło nam donieść, ze gdyby nie ograniczony czas jaki mamy na tworzenie naszego portalu (mały zespół redakcyjny) sprawilibyśmy kilka, jak nie kilkanaście newsów z jednego dnia. Niestety, za mało rąk do pracy. Dziś wiele spraw nam zgłoszono więc na razie je zasygnalizujemy a wkrótce zabierzemy się za nie.

Najważniejsze dzisiejsze wydarzenie to zapowiadane zebranie wiejskie wsi Nowy Świat (dziwna zbieżność nazw 😉 z naszym portalem). Tematem zebrania był przede wszystkim Fundusz Sołecki. Zebrani mieszkańcy (kworum to 11) w liczbie 14 (w tym naczelny) przedyskutowali rozdział środków FS z 2019 i 2020 roku. Z bieżącego funduszu zostało do strawienia jeszcze ponad 2000 złotych. Na przyszły rok w związku ze wzrostem dochodów gminy i wzrostem ilości mieszkańców wsi dostaliśmy do dyspozycji  ponad 14 376 złotych. Te ponad to 44 grosze ale jak ich nie będziemy mieli to może zawalić się nie jeden dobry pomysł (jak dobra zmiana).

Mieszkańcy zdecydowali ww środki w 2020 roku przeznaczyć doinwestowani placu zabaw, który już od paru tygodni cieszy dzieci i rodziców ze wsi i dokupić podłoże trawiaste na niego. Na ten cel pójdzie lwia część FS 2020. Kolejny niezbędny element wspólnego terenu wiejskiego to duża lampa w centralnym punkcie by oświetlić plac zabaw i teren piknikowy oraz częściowo boisko (środkowa część). Na ten cel zapisano 2000 złotych. Kolejne środki przeznaczono (zapisano i uchwalono) na utrzymanie kosiarki służącej na utrzymanie terenów wiejskich (gminnych) – 250 złotych (paliwo i olej). Pozostałe środki postanowiono przeznaczyć na większą integrację mieszkańców wsi (jakoś kiepsko się integrują). Kwota na ten cel to ponad 4100 złotych.  Ktoś powie może że dużo ale jak sołtys (i Rada Sołecka mówi) możemy wszystko przecież na to przeznaczyć ;). [Skończyło się jednak jak skończyło a dlatego, że jeden z mieszkańców (wiadomo który) zaproponował wysyłanie zaproszeń pocztą (za potwierdzeniem odbioru) na wszystkie imprezy wiejskie 😉 W ramach oszczędności postanowiono wysyłać na tydzień przed imprezą tzn spotkaniem po jednym na każdy adres ;)]

W ramach starego FS na 2019 podjęto decyzję o zakupie kotła ogniskowego (na trójnóg) oraz paliwa i oleju do kosiarki aby wykonać jeszcze koszenia w bieżącym roku. Pozostałe środki zostały w swoim przeznaczeniu na integracje (najbliższa 23 sierpnia o 18 – 19).

Przyjął się też pomysł zapraszania mieszkańców innych wsi do udziału w naszych integracyjnych spotkaniach.
Zapraszamy i informujemy (zgodnie z wolą mieszkańców obecnych na zebraniu), że

NIEOBECNI nie mają RACJI

O pozostałych wydarzeniach napiszemy w następnych newsach