Zaczęło się

Po wczorajszym posiedzeniu komitetu protestacyjnego z mieszkańcami w sprawie mostu organizatorzy przygotowali już plakat na protest z ogłoszeniem co i jak. Zatem jak czytamy: Protest odbędzie się w niedziele 18 i 25 sierpnia od 17.00 do 19.00. Przejazd przez most blokowany będzie przez mieszkańców z obu stron mostu.

Gdyby ktoś chciał się dołożyć do organizacji tego protestu (pracą czy pomysłami) to prosimy pisać na FP Naszego portalu (Nowy Świat news) lub do Zbigniewa Trompy na fb.

Poza tym przedstawiamy tekst Zbyszka opublikowany dzisiaj na fb:

Martwią się nie tylko Rolnicy, ale również Strażacy, Przedsiębiorcy i Mieszkańcy, którzy mają wielki problem by dojechać do pracy, szkoły czy lekarza. Most w Cigacicach to nie jest mały lokalny problem jednej wsi – pokażemy to w dwie niedziele – 18 i 25 sierpnia o godz. 17-tej podczas blokad mostu. Przeprawa jest alternatywną drogą nie tylko dla Mieszkańców woj. lubuskiego, ale również dolnośląskiego, zachodniopomorskiego, śląskiego. Drogą S3 jadą Szwedzi i Czesi. Brak alternatywy przejazdu poczują tysiące osób. Przyjdźcie na most w tych dniach. To historyczna chwila, i mam nadzieję damy mu drugie życie.

Dziś o moście napisała również gazeta lubuska

co prawda nie polecamy takiej lektury ale jak kto chce niech czyta

Pisali o moście również w Wyborczej i innych gazetach ale bez efektu, Pan Kubicki I Romankiewicz od lat się tłumaczą, że nie ma pieniędzy. Słyszeliśmy to i 5 i 10 i 15 lat temu. Jednak żaden nie zrobił nic aby te pieniądze znalazły się, żeby ten most zarabiał na siebie!!! Zwykła kamera z legalizacją ITD czy Policji i kasujemy tysiące co dnia!!!