I czwartek i piątek miesiąca

Pan rzekł do Eliasza: «Elizeusza, syna Szafata z Abel-Mechola, namaścisz na proroka po tobie».

Eliasz zszedł z góry i odnalazł Elizeusza, syna Szafata, orzącego: dwanaście par wołów przed nim, a on przy dwunastej. Wtedy Eliasz, podszedłszy do niego, zarzucił na niego swój płaszcz.

Wówczas Elizeusz zostawił woły i pobiegłszy za Eliaszem, powiedział: «Pozwól mi ucałować mego ojca i moją matkę, abym potem poszedł za tobą».

  • Dziś przy wyjściu z kościoła, zgodnie z apelem Bpa Lityńskiego (czytanym w ubiegłą niedzielę) zbierane będą ofiary na odbudowę po pożarze kościoła w Lutolu Suchym.
  • We wtorek z Otynia wyrusza Piesza Pielgrzymka Duszpasterstwa Rolników, do Częstochowy.
  • W tym tygodniu początek miesiąca a co za tym idzie pierwszy czwartek i piątek – okazja do spowiedzi (zawsze przed mszą). W piątek od godziny 10.00 odwiedziny chorych.
  • Przyszła niedziela jest pierwszą w miesiącu więc po mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu i Nabożeństwo eucharystyczne za Naszą Parafię. Boleję bardzo nad tym, że niektórzy Parafianie nie widzą potrzeby modlitwy za siebie nawzajem, za Parafię i wychodzą bez błogosławieństwa. Po mszy o 9.00 – zmiana tajemnic różańca świętego.
  • intencje mszalne (w tygodniu o 18.00)

środa – + ks. Zygmunt Malicki

czwartek – DB

piątek – + Michał Stelmaszuk

sobota – +Anna Binczarowska

niedziela: 9.00 DB I Róża

niedziela 11.00 – ++ Zofia Kruk, Helena i Wiesław Olszewscy i dziadkowie z obu stron.

  • Dusza się raduje na widok jak znika prasa katolicka ze stolika przy wyjściu. Cieszę się z tego faktu i bardzo dziękuję.
  • bardzo dziękuję za ofiary, szczególnie na remont kościoła.
  • Gościom i solenizantom życzenia Bożego błogosławieństwa i szczególnego wstawiennictwa świętych Patronów.

 

On mu odpowiedział: «Idź i wracaj, bo po co ci to uczyniłem?»

Wtedy powrócił do niego i zaraz wziął parę wołów, złożył je na ofiarę, a na jarzmie wołów ugotował ich mięso oraz dał ludziom, aby zjedli. Następnie zabrał się i poszedłszy za Eliaszem, stał się jego sługą.