Poznaj Górzykowo na nowo

Po koncertach kameralnych i symfonicznych, zajęciach z jogi i innych zajęć tanecznych czy sportowych, warsztatach ceramicznych i kucharskich dla wszystkich chętnych do odwiedzin krainy cudowności przyjmującej z radością wszystkich gości czyli Górzykowa, przyszedł czas na poznawania tej uroczej wsi z cudownymi zakątkami od nowa.

Dziś w ramach cyklu „Poznaj Górzykowo” kilkadziesiąt przyjezdnych i miejscowych spotkało się „W piwniczce u Alicji” oraz „Cusiarni” czyli w podziemiach zabytkowej Willi Heinich. Jak mówią uczestnicy: było smacznie, klimatycznie, sielsko i baaardzo towarzysko. Organizatorzy i gospodarze spotkania odpowiadają: – Jest nam ogromnie miło, że chcecie do nas przyjeżdżać, rozmawiać, poznawać się, posnuć po piwnicy, galerii, ogrodzie. Strasznie to fajne.
Uczestnicy spotkania w takich słowach wyrażali swój zachwyt ze spotkania i miejsca: to jest niesamowite, iż tutaj wszyscy ze sobą rozmawiają.
Inna zaś Pani wyraziła się niemal poetycko o tym miejscu: bardzo piękna „miejscówka”-klimatycznie, sielsko, spokojnie.Tu czas jakby zatrzymał się, to jak wysiąść z szybko mknącego pociągu na stacji „Oddech”. Ktoś inny dodał: smakołyki z Piwniczki Alicji wyborne, bez chemii i dziwnych wypełniaczy, za to z przygotowane z wielkim sercem.

Wielkie dzięki organizatorom tak cudownych wydarzeń w takich zakątkach naszej innej rzeczywistości gdzie czas się zatrzymuje i nikt go nie goni. Dziękujemy.

   przetwory w Piwniczce „U Alicji”

   wnętrze „Cusiarni” Magdy

A tymczasem organizator wydarzenia Stowarzyszenie „Górzykowo – Obrzańskie  Winne Wzgórza” już dzisiaj zaprasza na 21.06.na koncert z piknikiem i pysznym piknikowym menu.Szczegóły w wydarzeniu na Fb lub wkrótce u Nas.

 

Foto: Bożena Bykowska