Nowy tydzień – nowe kłopoty

Jak pisaliśmy wcześniej po tego tygodniowych upałach do 34 st.C i lekkim ochłodzeniu pod koniec tygodnia wracają od poniedziałku 10 czerwca upały i strefa burzowa. Przewidywana pogoda na najbliższą dobę (od 19.30 dziś do 19.30 jutro) przez IMGW to:

W nocy na przeważającym obszarze kraju bezchmurnie lub zachmurzenie małe, jedynie w pasie od Pomorza po Dolny Śląsk zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami przelotne opady deszczu i burze. Przewidywana wysokość opadów podczas burz do 15 mm. Temperatura minimalna od 10°C na północnym wschodzie, 12°C, 16°C na przeważającym obszarze, do 17°C na krańcach zachodnich. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich. Podczas burz porywy wiatru do 60 km/h.

W dzień w pasie od wybrzeża przez Wielkopolskę, Ziemię Lubuską po Dolny Śląsk zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Miejscami przelotne opady deszczu i burze, możliwy grad. Pod koniec dnia na północnym zachodzie burze mogą być gwałtowne. Prognozowana wysokość opadów podczas burz do 30 mm. W pozostałej części kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 23°C, 26°C na krańcach północnych do 27°C, 30°C na przeważającym obszarze oraz 31°C miejscami na zachodzie i południu. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich. Podczas burz wieczorem porywy wiatru do 100 km/h.

Kolejne doby również niewiele się różniące od siebie dlatego za IMGW ostrzegamy przed gwałtownymi burzami…

 

obrazek zapożyczony z: http://stawiszyn.pl/strona/2019/06/05/ostrzezenie-meteorologiczne-upaly/