Była farsa tzn. sesja

Nagle i niespodziewanie jako rasowy portal informacyjny dostaliśmy informacje, że dziś jest sesja Rady Miejskiej w Sulechowie. Nieco zaskoczeni terminem szybciutko się przyłączyliśmy się do jej oglądania i podglądania na e-sesja co jest na tapecie w porządku obrad. Tematem sesji była nie załatwiona(?) sprawa rozliczeń Rady Rodziców SP nr 3 w Sulechowie im. Janusza Kusocińskiego (druk 111) o zbadanie, której grzmi nadal opozycja. Zdaniem duetu Panów Rerus & Rakowski Pani Izabela Wojewoda nie może pełnić tak ważnej funkcji jaką jest przewodniczenie Radzie Miejskiej w Sulechowie. Po wyjaśnienia w tej sprawie ww Pan Rerus pisał nawet Ministerstwa Edukacji. Na jego zapytania odpowiedzi udzielił Departament Kształcenia Ogólnego MEN. Pana Rerusa interesował status Rady Rodziców w szkole publicznej. Sprawą zajmowała się Komisja Skarg i Wniosków Rady, której stanowisko poznamy (razem z pismem z MEN) po kliknięciu na link.

Na początku sesji, korzystając z okazji obecności 19 radnych na sali, burmistrz Wojciech Sołtys zainicjował przegłosowanie projektu uchwały (druk 112)w sprawie formularzy śmieciowych do uchwały przyjętej na poprzednim posiedzeniu w maju ze względu na nieuniknione zbliżanie się wejścia uchwały w życie.

Z racji sprawy dotyczącej przewodniczącej Rady Miejskiej obrady prowadził były przewodniczący (obecnie 1-szy zastępca) Stanisław Kaczmar.

W sumie sesja przewidywana na godzinę toczyła się ponad dwie godziny i nic nie uchwalono ale to już jak macie czas musicie sami posłuchać…