Ostateczny cel – chwała nieba

Pierwszą Księgę napisałem, Teofilu, o wszystkim, co Jezus czynił i czego nauczał od początku aż do dnia, w którym dał polecenia apostołom, których sobie wybrał przez Ducha Świętego, a potem został wzięty do nieba. Im też po swojej męce dał wiele dowodów, że żyje: ukazywał się im przez czterdzieści dni i mówił o królestwie Bożym. A podczas wspólnego posiłku przykazał im nie odchodzić z Jerozolimy, ale oczekiwać obietnicy Ojca: «Słyszeliście o niej ode Mnie – mówił – Jan chrzcił wodą, ale wy wkrótce zostaniecie ochrzczeni Duchem Świętym».

W dzisiejszą niedzielę przeżywamy przeniesioną uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która przypomina nam o naszym ostatecznym celu -chwale nieba. 

Dziś przeżywamy także Święto Dziękczynienia, dziękując Panu Bogu za dar wielkich pasterzy: Prymasa Tysiąclecia kard. Stefana Wyszyńskiego i papieża Jana Pawła II.Wspominamy też 30 rocznicę odzyskania wolności i 40 rocznicę I pielgrzymki do Polski od której się wiele zaczęło.

Dziś przy wyjściu z kościoła zbieramy ofiary na rzecz Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie.

Trwa Nowenna do Ducha Świętego przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą obchodzić będziemy w przyszłą niedzielę (9 czerwca – przypis admina).

Za tydzień z kolei zbierać będziemy ofiary na KUL i Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze.

W tym tygodniu pierwsze: czwartek i piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi ale i nie tylko bo również przed każdą mszą świętą. Z racji początku miesiąca odwiedzę również chorych w piątek od 10.00.

Intencje mszy świętych na nadchodzące dni (dni powszednie – 18.00):

  • czwartek – za Parafian
  • piątek – +Joanna Wichłacz
  • sobota – msza ślubna o 16.00
  • niedziela – 9.00 – DB IIIRóża
  • niedziela – 11.00 ++ Józef i Bolesław Adler.

Zapowiedzi:

Kamil Zabłocki i Kornelia Magdalena z d. Świątek, wyznania rzymsko – katolickiego.

Parafia św. Stanisława Kostki organizuje pielgrzymkę do Częstochowy (Apostolat Maryjny) w dniach 26/27 lipca. Cena udziału to 180 złotych. Drugą, trzydniową organizują do Niepokalanowa i Warszawy w dniach 5 – 7 września 2019 roku w cenie 250 zł. Zapisy na pielgrzymki u ks. Dominik Kamińskiego.

Życzenia obfitości łask Bożych dla wszystkich solenizantów, jubilatów i innych obchodzących małe i duże jubileusze.

ks. Proboszcz Jerzy Filipkowski

Zapytywali Go zebrani: «Panie, czy w tym czasie przywrócisz królestwo Izraela?» Odpowiedział im: «Nie wasza to rzecz znać czasy i chwile, które Ojciec ustalił swoją władzą, ale gdy Duch Święty zstąpi na was, otrzymacie Jego moc i będziecie moimi świadkami w Jeruzalem i w całej Judei, i w Samarii, i aż po krańce ziemi».

Po tych słowach uniósł się w ich obecności w górę i obłok zabrał Go im sprzed oczu. Kiedy jeszcze wpatrywali się w Niego, jak wstępował do nieba, przystąpili do nich dwaj mężowie w białych szatach. I rzekli: «Mężowie z Galilei, dlaczego stoicie i wpatrujecie się w niebo? Ten Jezus, wzięty od was do nieba, przyjdzie tak samo, jak widzieliście Go wstępującego do nieba».

1. czytanie (Dz 1, 1-11) na niedzielę 2 czerwca.