Rodzina – Rodzinie

Od przyszłej niedzieli 7 kwietnia przy wyjściu z kościoła będą rozprowadzane nie paschaliki a ozdobne świece na stół wielkanocny. Również i w tym roku zgodnie z życzeniem Bpa Diecezjalnego, część ofiar za świece zostanie przeznaczona na pomoc kolejnym rodzinom w Syrii w ramach akcji „Rodzina – Rodzinie”. Takim wsparciem Nasza Diecezja wspiera już 31 rodzin.

Od dzisiejszej niedzieli Gorzkie Żale odprawiane będą po Mszy Świętej o 11.00

Droga Krzyżowa – we wtorek o godzinie 7.30 dla uczniów i innych chętnych a w piątek o 17.30 dla młodzieży i dorosłych.  Od czwartku zaś rozpoczynają się REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE – parafialne i szkolne. Plan Rekolekcji w gablocie parafialnej przy kościele. Zapraszam na spotkania rekolekcyjne uczniów i dorosłych.

W tym tygodniu mamy pierwszy piątek miesiąca – czas odwiedzin chorych ale tym razem nie odbędzie się. Wcześniej już z chorymi umówiłem się, że zajrzę do nich bliżej świąt dlatego odwiedziny odbędą się 17 kwietnia (środa) od godziny 10.00

Po dzisiejszej zmianie czasu Msze święte w tygodniu o 18.00

Intencje Mszy świętych w najbliższych dniach:

  • wtorek, po Drodze Krzyżowej – za Parafian
  • czwartek godzina 10.30 – dziękczynno błagalna w intencji Matki Generalnej, s. Beaty o potrzebne łaski w jej posłudze w Zgromadzeniu; o 18.00 za śp. Kazimierza i Marianne F.
  • piątek godzina 10.30 dziękczynno błagalna s. Helena Wojtiuk, o łaskę zdrowia i obfitości darów Bożych w całym dalszym życiu zakonnym; !8.00 za śp. Annę Binczarowską (intencja od uczestników pogrzebu).
  • sobota 10.30 za Parafian; o 17.30 dziękczynno błagalna II Róza
  • niedziela 9.00 dziękczynno błagalna I Róża – po Mszy zmiana tajemnic Żywego Różańca
  • niedziela 11.00 za śp. Janinę Siemaszko (intencja od siostry Heleny)

Spowiedź Rekolekcyjna:

dla uczniów Naszej szkoły – w czwartek – godzina 8.15

dla Parafian – w sobotę rano od 10.00 i po południu od 16.30 do 17.30

Polecam prasę katolicką: Gość Niedzielny i Niedziela (po 5 zł)

Dla solenizantów życzenia obfitości łask Bożych i wszelkiego powodzenia.

ks. Jerzy Filipkowski

Proboszcz Parafii Cigacice