Weekend na bogato

O Mewie Cigacice już pisaliśmy więc tylko przypomnimy, że na początek sezonu pokonali u siebie Victorię Szczaniec 3-2. Jednak to nie koniec Naszych sukcesów gdyż młodzi karatecy (w tym cigaciczanka) wraz ze swym klubem Karate Nidan Zielona Góra wybrali się do Wrześni. Ekipa Nidanu wywalczyła 10 medali XVI Turnieju eliminacji do PPDZ i MP (23.03.2019 r). Wśród nich była Hania Pilarz, która wywalczyła brąz w KATA. Ponadto medale zdobyli:

• złoto w KATA: Wiktoria Krycka i Wiktor Semeniuk
  • brąz w KATA: Michalina Wolska, Konrad Kałasznikow, Michał i Wiktoria Warzecha, Maksymilian Mały
  • brąz w KUMITE: Agnieszka Siadaczka i Konrad Kałasznikow.

Kolejne zawody, które  się odbyły w sobotę i również w Wielkopolsce (Poznań) to rywalizacja w Brazylijskie Jiu Jitsu – Mistrzostwa Polski DUKO 2019. Podobnie jak w klubie Nidan z Klubu Horda Klub Team startowało 10 zawodników. Z tej dziesiątki medale zdobyli:

• Konstancja K. i Karol P. – złote
  • Maja Z – srebrny
  • Wiktoria S. – brąz.

Inny klub piłkarski z Naszej okolicy przegrał u siebie ze zrywem Rzeczyca (klasa okręgowa) 1 – 4. Lech S. zajmuje 14 miejsce a Rzeczyca 10.

No i najważniejsze wydarzenie weekendu to Półmaraton Sulecha i Świebody z Sulechowa do Świebodzina. Zawodnicy wystartowali punkt 11.00 i po 97 minutach pierwsi byli już w Świebodzinie. Na starcie i pierwszym punkcie wodnym w Kalsku byli obaj burmistrzowie. W Kalsku podawali wodę ale w Świebodzinie podawali już … rękę upadającym ze zmęczenia. Taką sytuację uchwycił Nasz fotoreporter, kiedy jedna z Naszych znajomych (morsiczka z Sulka) po minięciu linii mety padła. Nasz burmistrz Wojciech Sołtys wręczający uczestnikom biegu medale pamiątkowe wykazał się normalnym gestem ludzkim i podał jej rękę aby wręczyć medal oraz pogratulować. Oprócz Kasi Tomczak Laskowskiej biegło również wielu innych znajomych Naszych bliższych i dalszych. Niektórzy biegli nawet rodzinnie i odbierali medale na podium.