Sportowy weekend

Wolne dni od pracy to najlepszy czas na zaprezentowanie swoich umiejętności artystycznych czy sportowych. Dlatego też ta wiele imprez (wydarzeń) odbywa się właśnie wtedy. Spotkania towarzyskie czy rywalizacja o punkty zawsze cieszy kiedy się wygrywa. Radości jest tym więcej że wiele klubów i drużyn w Naszym regionie rywalizuje w różnych konkurencjach. Dziś wspomnimy o paru, następnym razem o innych. Horda Gold Team z Sulechowa z wyjazdu do Poznania przywiozła kolejne medale. Zawodnicy Hordy byli na 165 zawodach Amatorskiej Ligii MMA (ALMMA 165). Zawody odbywają się cyklicznie (za każdym razem w innym ośrodku) co dwa tygodnie. Na każdych występuje określona liczba zawodników zgłoszonych odpowiednio wcześniej w różnych kategoriach wiekowych. Jak to bywa w sporcie: raz się wygrywa – raz przegrywa. Tym razem zawodnicy Hordy wrócili z medalami:

Jakub Samol – złoto BJJ No-Gi białe pasy – do 70 kg
Damian Minkiewicz srebro BJJ No-Gi białe pasy – do 66 kg
Tomek Kucharczyk  brąz BJJ No-Gi niebieskie pasy – do 77 kg
Gratulacje

Z kolei Sokół Kalsk wczoraj sprawdzał swoją formę grając z Meteorem Jordanowo na boisku w Myszęcinie. Warunki do gry były dość słabe. Silny wiatr, który powodował zawirowania piłki, szczególnie tej zagranej górą oraz silne podmuchy, które potęgowało zimno nie ułatwiały gry. Tym razem na to spotkanie pojechało tylko jedenastu zawodników. Rozegrali wyrównane zawody i pokonali przeciwnika. Przez całe spotkanie w bramce debiutował zawodnik testowany, a bramkarz grał w polu.

Inna drużyna z Naszego Regionu również w sobotę, wyjazdowo rozgromiła UKS Set Gorzów. Mowa tu o siatkarzach III ligowego TSPS „Ser-Pal” Trzebiechów, który ostatnio gra swoje mecze i ćwiczy w ZS nr 3 w Sulechowie. Siatkarze Nasi nie mieli większych problemów z pokonaniem gospodarzy. Nieznaczny opór postawili Oni tylko w pierwszym secie przegrywając nieznacznie 21-25. Kolejne minuty gry to już wyraźna dominacja zespołu Ser- Pala. Druga partia 25 – 15 a trzecia 25 – 12. W związku z tak znaczną przewagą nad gospodarzami trener „trzebiechowian” desygnował do gry zawodników rezerwowych. Wypadli Oni w swoim zadaniu doskonale co widać po wyniku (25-12).

Zatem gratulujemy siatkarzom i prosimy o więcej takich wyników od wszystkich drużyn z Gminy Sulechów czy też Powiatu zielonogórskiego dla którego również piszemy …

Odpowiedź do artykułu “Sportowy weekend

1. WJ W Autor

W uzupełnieniu informacji sportowych donosimy, iż w swoim pierwszym pojedynku piłkarskim (w tym roku) Nasz sąsiad Lech Sulechów uległ w meczu wyjazdowym Budowlanym Lubsko 2-0 (klasa okręgowa)