Energetyczne spotkania

Pasjonat rowerowy, ekolog i doktorant – po prostu Nasz kolega (jako kabareciarz występował z kolegami w Cigacicach). W rzeczywistości to pasjonat nauki, rozwoju i książek. Na co dzień pracuje w Instytucie Inżynierii Elektrycznej jako asystent. Jest również doktorantem, który w niedługim czasie planuje obronić swoją pracę doktorską. Mowa o mgr inż Szymonie Wermińskim, który w marcowych „Czwartkowych Spotkaniach z Nauką” będzie mówił o elektryczności w szerokim aspekcie zaczynając od podstaw takich jak: „Jak to się dzieje, że mamy w gniazdu 230V”, po nieco bardziej rozbudowane tematy dotyczące tego jak działa panel fotowoltaiczny. Najbliższe spotkanie już w czwartek 7 marca 2019 roku o 18.00 w Planetarium Wenus.

więcej szczegółów tutaj

Podobną sprawą zajmie się Pan Wojciech Porębski – doradca Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Zielonej Górze, który będzie prelegentem spotkania w sulechowskim zborze „Czyste powietrze”, które odbędzie się 11 marca 2019 roku o godzinie 17.30.

Tematem  spotkania  będą konsultacje  dotyczące programu Czyste Powietrze (zakres rzeczowy, możliwe wsparcie  w formie dotacji i pożyczki, wymogi techniczne, formularz wniosku)

Czas trwania spotkania – w zależności od zainteresowania ok 2 h.

Zapraszamy również i na to spotkanie bo raz że bliżej a drugie to będzie się można dowiedzieć jak tanio wymienić źródło ciepła w swoim domu czy też docieplić budynek.