Pobiegane – uczczone

VII bieg TROPEM WILCZYM za nami. Kolejny raz organizatorzy spisali się na medal zachowując wszystkie procedury i okoliczności tak ważnego wydarzenia. W tym roku Bieg miał dwa etapy. W pierwszym na 200 metrów pobiegło 35 młodych wilczków (dzieci sulechowskich). Drugi etap to już bieg dorosłych (140 uczestników) na 1963 metry (od historycznej daty śmierci ostatniego wyklętego – mamy inne zdanie) oraz dla tych wytrwalszych bieg na 3000 metrów. W poszczególnych kategoriach biegowych, wiekowych i innych wygrali: wszyscy mali i duzi, kobiety i mężczyźni, dzieci i dorośli, ci co biegli i ci co szli z kijami. Na mecie na nich czekały okolicznościowe medale i upominki nie mówiąc o pakietach startowych, które od wczoraj cieszą nie jedno oko i serca małych i dużych biegaczy. Fundatorem wszystkich upominków była Fundacja Wolność i Demokracja oraz aktywny Kalsk. Zaszczytu wręczania wymienionych medali  jak co roku dostąpili: z-ca burmistrza Pani Danusia Jurzak oraz szef sztabu 5 PA (w tym roku) ppłk. Artur Danielski i dyr. OSiR Sulechowianka Pan Łukasz Duch.

Uroczystość zakończyło złożenie wiązanek kwiatów i zniczy pod pomnikiem Wiecznej Chwały na sulechowskim cmentarzu przez delegacje różnych klubów, Stowarzyszeń i innych organizacji oraz przez samych (niektórych) biegaczy. Kwiaty złożyli m.in. przedstawiciele Gminy Sulechów, Jednostki Wojskowej, Liceum Ogólnokształcącego im. Rotmistrza Pileckiego i Hufca Babimojsko – Sulechowskiego.

Organizatorzy na zakończenie podziękowali wszystkim za pomoc w organizacji biegu a szczególnie zabezpieczającym trasę strażakom OSP Pomorsko, Mozów, Komisariatowi Policji w Sulechowie i  Żandarmerii Wojskowej. Również KGW Kalsk i zabezpieczeniu medycznemu Biegu.

Brawo Brawo Brawo

Pamiątkowy medal uczestnictwa w biegu

Harcerze zaciągnęli honorową wartę pod pomnikiem

oficjalna delegacja pod pomnikiem składając kwiaty