Niedziela misyjna…

Dzisiejsza Niedziela Misyjna rozpoczyna w Kościele Tydzień Misyjny. Wspieramy naszą modlitwą wszystkich posługujących w krajach misyjnych: duchownych i świeckich.

Ofiary złożone dziś na tacę zostaną przeznaczone na cele misyjne.

W przyszłą niedzielę 28 października przypada dzień imienin Biskupa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego. Pamiętajmy szczególnie o modlitwie za naszego Pasterza.

Zbliża się Wszystkich Świętych – szczególny czas modlitw za zmarłych. Zachęcam do duchowego przygotowania się do tej uroczystości (spowiedź i komunia święta co pozwoli zyskiwać odpusty i ofiarowanie ich za swoich zmarłych). Zapraszam też do porządkowania grobów naszych bliskich (i nie tylko). Przypominam również o godnym zachowaniu się w miejscach spoczynku zmarłych.

Wypominki – wspominając naszych bliskich zmarłych, dobroczyńców, nauczycieli, duszpasterzy, obrońców Ojczyzny – wypisujemy na kartkach wyraźnie ich imiona i nazwiska, składamy ofiarę jako obraz naszego poświęcenia i troski, by modlitwa była zanoszona w Kościele, „za dusze które są w ręku Boga.

Kartki na wypominki – przy wyjściu z kościoła (proszę o czytelne wypisanie imin i nazwisk w I przypadku: Antoni, Józef…)

Różaniec dla uczniów Naszej Szkoły we wtorek o godzinie 7.30, dla parafian od wtorku do soboty o 17.30 i po nim Msza święta. W sobotę Msza święta weselna o 15.00 (o 18.00 nie będzie)

Intencje Mszy świętych na najbliższe dni:

wtorek – 18.00 za śp. Zofię Szulawską i zmarłych z rodziny

środa – 18.00 za śp. Aleksandra Dychtowicza (2 rocznica śmierci)

czwartek – 18.00 za śp. Bożenę i Jerzego Wtorkowicza

piątek – 18.00 za parafian

sobota – 15,00 – Msza ślubna

niedziela – 9.00 za śp. Czesława i Franciszkę Kosarzyckich

– 11.00 za zmarłe członkinie III Róży.

Jak zawsze przy wyjściu z kościoła prasa katolicka jak również bezpłatne periodyki do brania których zapraszam. Dziś Niedziela z filmem Wojna totalna – zabić jak najwięcej”. Film jest próbą opisania tego, co stało się udziałem milionów Polaków w latach II wojny światowej.