Nowe Życie

…czyli ogłoszenia duszpasterskie na 23 niedzielę zwykłą  Parafii Cigacice.

W piątek 14 września Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

W sobotę Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn do sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski w Międzyrzeczu (plakat w gablocie).

W przyszłą niedzielę rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitw za dzieci, młodzież szkolną i wychowawców – Tydzień Wychowania.

Również w przyszłą niedzielę Pielgrzymka Świata Pracy na Jasną Górę. Jest to również DZIEŃ ŚRODKÓW SPOŁECZNEGO PRZEKAZU.

Odpust Parafialny w Naszej Parafii będzie miał miejsce w niedzielę 30 września. Odpustowa Msza święta zostanie tego dnia odprawiona o 14.00. Już dzisiaj proboszcz serdecznie zaprasza i zapowiada, że będzie wracał do tematu niejednokrotnie.

Tymczasem… odpust zostanie poprzedzony Rekolekcjami ewangelizacyjnymi pod hasłem „Nowe Życie”. Rekolekcje poprowadzi Grupa Ewangelizacyjna świętego Andrzeja, której przedstawiciele uczestniczyli w dzisiejszych Mszach świętych i przybliżyli ideę rekolekcji – Kurs Nowego Życia. Ich rozpoczęcie w piątek 28 września 2018 o 17.00. Zakończenie rekolekcji – Mszą Odpustową.

Intencje Mszy świętych w tygodniu:

środa 18.00 dziękczynno – błagalna za Bogumiłę i Lecha w 50 rocznicę ślubu

czwartek 18.00 za śp. Józefa Szewczyka (od uczestników pogrzebu)

piątek 17.00 za śp. Marka Biegańskiego w trzecią rocznicę tragicznej śmierci

sobota 18.00 za Parafian

niedziela 09.00 za śp. Czesławę Trojanowską i Wandę Tomaszewską (10 i 7 rocznica śmierci)

niedziela 11.00 za śp. Edwarda Bartoszewicza i Zygmunta Prus oraz zmarłych z rodziny

Polecamy również (za proboszczem) prasę katolicką, dostępną przy wyjściu z kościoła.

Tradycyjnie ksiądz proboszcz podziękował za życzliwość, ofiarność i ofiary na potrzeby Parafii a szczególnie te remontowe.

Dla solenizantów, jubilatów i wszystkich innych obchodzących swoje rocznice, jubileusze i inne święta życzył obfitości łask Bożych i zdrowia na lata …

Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w sobotę 15 września o godzinie 17.00 (potem Msza święta). Spotkanie dotyczy młodzieży z klas 7, 8 i starszych. Zapraszamy również

W następną niedzielę po mszach będą zbierane datki na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Instytut Filozoficzno – Teologiczny w Zielonej Górze…