Dożynki Gminne 2018

Już w najbliższą sobotę Sołectwo Kalsk zaprasza do siebie na doroczne święto plonów Dożynkami zwane. Jak nas pamięć nie myli to chyba tak duża impreza w tym miejscu będzie pierwszy raz. Wielomiesięczne przygotowania całego sołectwa, Koła Gospodyń, Sokoła Kalsk i mieszkańców prognozują naprawdę wielkie święto dla tej wsi jak i dla Gminy. Pomysłowość i starania Pani sołtys i jej pomocników przerastała wszelkie oczekiwania więc impreza musi się udać i co najważniejsze na pewno się uda. Już dziś to przewidujemy bo zaprezentowany przez nich plakat jest pełen atrakcji.

Święto tradycyjnie zacznie się od podziękowania rolnikom w czasie Mszy świętej, która rozpocznie się o godzinie 14.00 w kościele w Kalsku. Kolejny stały element obchodów to przemarsz korowodu dożynkowego i obrzęd przekazania chleba dożynkowego.

Około 16.00 rozpocznie się część rozrywkowo konsumpcyjna. W pierwszej kolejności wystąpią Górale Czadeccy „Dolina Nowego Słońca”. Potem zostaną ogłoszone wyniki konkursów na najpiękniejszy wieniec i najsmaczniejsze ciasto. Następnie zaśpiewają DOMINANT-ki, zespół z CUS oraz Cantabile z SDK. Po 18.00 swoją rywalizację rozpoczną przedstawiciele sołectw w tradycyjnych konkurencjach dożynkowych. Po 18.40 ponownie będzie tanecznie i śpiewająco w wykonaniu Studia Tańca Respect i solistów Stowarzyszenia Stella Polaris. Gwiazdą wieczoru i całego święta będzie Łukasz Łyczkowski, solista zespołu 5 Rano, laureat jednego konkursu z Voice of Poland.

Przez cały czas kiedy dorośli będą się rozkoszować łakociami święta dostępnymi na licznych stoiskach gastronomicznych pozostali mogą zmierzyć się mechanicznym bykiem a dzieci mogą się realizować na placu w grach i zabawach dla nich przygotowanymi.

Wieczór umilą nam również zespół Maczo od n20.30, Samba de Janeiro od 22.00 i Popelyna z Kalska o 22.30

Świętowanie zakończy zabawa taneczna, którą poprowadzi DJ Marek.

Pogoda i smakowitości kalszczan oczywiście zamówione do białego rana

Zapraszamy