Sokół podziobany

Dzisiejsze pucharowe lubuskie rozgrywki okręgowe to pierwsze spotkania pierwszej rundy Pucharu Polski sezonu 2018/2019. wszystkie mecze zostały zaplanowane na 15 sierpnia 2018 roku o 15.oo

Z naszej klasy i grupy w turnieju udział wzięły Klon Babimost, Medyk Cibórz, Drzonkowianka Racula i Nasza Mewa Cigacice. Mewa Cigacice zagrała niezbyt interesujące spotkanie z ambitną drużyną B-klasową, z Sokołem Kalsk. Wynik zgodnie z oczekiwaniami był dla Mewy korzystny choć nie tak bardzo jaki byśmy chcieli. Mewa wygrała po nieciekawym meczu 2 – 1 (1-1). Mimo znacznej przewagi (sędzia w „koszulce” Mewy) udało się tylko uzyskać jednobramkową przewagę. Kalszczanie również nie zachwycali grą ale obu drużynom życzymy większej koncentracji w rozgrywkach ligowych.

Mewa Cigacice wystąpiła w składzie:

Karolewski – Panasiuk, Motyl, Skiba – Bajor (C), Oklejewicz, Pudzianowski, Mielczarek – Szymańczuk, Siemaszko, Kostański

Na ławce do gry oczekiwali:

Pawłowski, Gorzelany, Dryło, Mastalerz oraz Janus.

Z naszych zapisek z meczu odnotowaliśmy w 54′ wbiliśmy decydującą bramkę (Szymańczuk) a dwie minuty później zmienia go Gorzelany. Cztery minuty później grający prezes Mewy mimo swojego wieku ogrywa dwóch zawodników Sokoła i kiedy wychodzi na czystą pozycję niemogący się z tym pogodzić kalszczanin przytrzymuje go oboma rękoma … za co dostaje żółtą kartkę. Parę chwil później (chyba z rozpędu) sędzia ukarał kolejnego kalszczanina żółtym kartonikiem za „utrudnianie” wykonania rzutu wolnego przez Mewę 😮 Po kolejnych paru minutach drugi żółty kartonik ogląda kolejny piłkarz Sokoła i w efekcie dostaje zaproszenie na widownię (czerwona kartka) w 80′. Wynik do końca się już nie zmienił …

Innych wyników spotkań jak do tej pory nie posiadamy…