A jednak smród został

To jeden z komentarzy (tytuł newsa) do opublikowanego przez prezesa Stowarzyszenia (zwykłego) Czysty Sulechów, listu jaki dziś wpłynął na adres stowarzyszenia.

Firma Eurokey wycofała się z kupna działki ale chyba nie do końca, procedura wydania warunków środowiskowych nie została wstrzymana. Musimy być czujni bo jak dostaną decyzję pozytywną to mogą kupić grunt na nowo. Zatem problem nie jest zażegnany – tak mniej więcej brzmiał komentarz prezesa Czystego Sulechowa. Zauważył również, że jest jeden pozytyw w tej sprawie – jego stowarzyszenie uznano za stronę w postępowaniu a więc nic o nas bez nas.

Pozostałe komentarze są różnej wartości ale nasza uwagę przykuł głos rozsądku:

Firma EUROKEY złożyła wniosek o wydanie decyzji, zapewne jeszcze przed wyzerowaniem warunkowej umowy sprzedaży więc postępowanie musi się toczyć. Bez działania stron postępowania nie da się jego umorzyć”

Uważamy podobnie, gdyż mimo wielu środków komunikacji wewnętrznej w naszym urzędzie gminy ktoś coś nie usłyszał i ma pismo to na nie odpisuje. Jak podał głos rozsądku „bez działania stron postępowania nie da się umorzyć”.

Jesteśmy pełni nadziei że firma Eurokey już zapomniała o tej lokalizacji i zdziwi się bardzo jak otrzyma te warunki znienacka!