Zjazd ku pamięci

Region Cigacic, zwany przez nielicznych Pięciowieś albo Cigacice i okolice rękoma ludzi stąd tworzy swoją historie. Historia tworzona przez ludzi solo i w grupach (czytaj: Stowarzyszeniach). Są to wydarzenia różnego formatu gromadzące od kilku do kilkuset osób. Nie nam oceniać co jest dobre a co nie ale w nasz krajobraz na dłużej wpisało się już wiele takich wydarzeń (Świętojanki, Dzień dziecka, Pożegnanie lata czy KIŚCIOBRANIE). O tej ostatniej, z rangi zbliżającego się dnia kolejnej edycji tego wydarzenia, chcielibyśmy napisać więcej choćby dlatego, że naprawdę jest jeszcze ogrom ludzi nie korzystających z portali społecznościowych o czym chyba nie wszyscy wiedzą.

Kiściobranie czyli festyn ze zjazdem na byle czym i konkursem na kapelusze organizowane są (z racji braku sołtysa i rady sołeckiej) przez Stowarzyszenie „Górzykowo, Obrzańskie Winne Wzgórza”, którego szefową jest była Pani sołtys.

Impreza ta ściąga do Górzykowa co roku sporo gapiów widowiskowego zjazdu na byle czym i konkursu kapeluszowego. Już w pierwszej edycji Kiściozjazdów kiedy ogłoszono konkurs na kapelusze oczekiwania organizatorów zostały wielokrotnie przekroczone. Jak będzie w tym roku jeszcze nie wiemy ale chodzą plotki…

Ta widowiskowa impreza w tegorocznej edycji zyskała parę nowych punktów przyciągających publikę o których (na zachętę) napiszemy po kolei.

Początek Kiściozjazdów to 16.00 ale kto się chce przedostać na miejsce imprezy jest proszony o wcześniejsze przybycie nad Obrzycę z dwóch powodów (co najmniej):

  • remont drogi dojazdowej od strony Głuchowa
  • blokady drogi przed 16.00 na której odbędą się kiściozjazdy.

Całość imprezy rozpocznie zjazd na byle czym o 16.oo przy winnicy Pod Lipą

Po nich odrobina działań w ramach promocji tego co nasze czyli występ pokazowy tańca. Zaprezentuje się „Studio Tańca Breakhill” z Sulechowa. Szkoła tańca breakdence dla dzieci i młodzieży z okazji festynu w Górzykowie zapisywać będzie chętnych (obecność z rodzicami) na kurs od września. Kto się zapisze ten otrzyma pierwszy miesiąc nauki za darmo.

Kolejny punkt programu to konkurs na kapelusze, szalenie ciekawy i strasznie odkrywczy.

Po pierwszych konkursach i aż do końca imprezy przygrywać uczestnikom festynu przygrywać będzie Love Marker music band.

W trakcie festynu, w związku z tym, że nie było dnia dziecka w tym roku w Górzykowie, wszystkie dzieci mogą się czuć zaproszone na Mega atrakcje podczas Kiściobrania.

Organizatorzy szykują dla nich:
– Air track czyli mobilna 15m ścieżka akrobatyczna z instruktorem
– Ninja Box- tor przeszkód
– Bumper Ball -ogromne dmuchane piłki
– Zamki dmuchane
– Zjeżdżalnia
– Duże bańki dmuchane
– Animacje super klauna
– Wata cukrowa
-Malowanie twarzy itp
WSZYSTKO ZA DARMO.!!!

Poza tym w tym roku rozpalą nas nie tylko zjazdy na byle czym czy kapelusze pięknych Pań i Panów ale mechaniczne rodeo tylko dla twardzieli. Konkurs na ujeżdżanie mechanicznego byka na czas – mordercza walka o puchar Bożeny Bykowskiej. Nagrodą za najmocniejsze uda – może się uda, utrzymać najdłużej na mechanicznym byku – będą Złote Bycze Jaja (puchar Pani Bykowskiej) pokryte 24 karatowym złotem, oplecione srebrnym łańcuchem prosto z Hiszpanii.

Z pozostałych informacji przekazujemy, że podobnie jak w roku ubiegłym walutą obowiązującą na tym festynie będzie „Roszczenie Górzykowski”. Do nabycia w kasie festynu a później do wymiany na dowolne jadło czy pitło (kawa, ciasto, golonka czy pierogi). Do konsumpcji będą również oscypki serwowane z grilla przez „Manufakturę AgMa”. Wakacyjny klimat wydarzenia podkreśli zapewne plener malarski.

Organizacja imprezy dofinansowana została przez Gminę Sulechów w kwocie 3000 zł w ramach wygranego przez stowarzyszenie projektu „Kultura motorem napędowym wspólnot lokalnych”, część z funduszu sołeckiego oraz w znacznej części ze własnych środków finansowych i osobowych stowarzyszenia. Szczególne podziękowania dla pani Małgorzaty Krojcig z Winnego Dworku.

Zapraszamy i my również serdecznie jako podmiot tworzący lokalną historię a zarazem wspierający wszelkie inicjatywy lokalne Naszego Regionu.