Uczta dla mieszkańców

Dni miasta czy innej wsi to zawsze wydarzenie na skalę tego miasta czy też innej miejscowości. Czasami staranne wynik przygotowań przynoszą niesamowite efekty. Przygotowania do tych dni zawsze rozpoczynają się po zakończeniu poprzednich aby wykorzystać natychmiast najświeższe doświadczenia. Nie wiemy czy sulechowski dom kultury tak też uczynił ale widać różne starania już od dawna. Wykonawcy którzy się Nam zaprezentują nagrani zostali już dawno aby mieć pewność że nie zostaniemy bez niczego a raczej nikogo na finał Dni Sulechowa. W sumie wszystko co najważniejsze odbędzie się w sobotę 19 maja ale udział wielu zaangażowanych w te dniu osób pozwala na wydłużenie ich do 4 dni. W ramach tych imprez z okazji Dni miasta możemy zobaczyć:

  • środa 16 maja, godzina 19.oo Scenariusz dla trzech aktorek – spektakl pełen inteligentnych dowcipów i prześmiesznych sytuacji
  • czwartek 17 maja już od godziny 10.oo Przegląd Artystyczny Przedszkoli pod patronatem Fabryki Nici Amanda
  • piątek 18 maja jak poprzedniego dnia Przegląd Artystyczny Przedszkoli od 10.oo w sali widowiskowej a od 16.oo w Motelu Texicana w Kalsku – V Drużynowy Turniej w Kręgle o Puchar Burmistrza Sulechowa.
  • W sobotę 19 maja od rana rozpoczęcie dnia finałowego od Akcji Zbiórki Krwi – Moto Krew na Placu W. Pluty; od 12.oo na Placu Ratuszowym kolejka z wagonikami, która będzie wozić małych i dużych; od 13.oo Sulechowski Turniej Łuczniczy z licznymi atrakcjami historycznymi; od 14.oo Zlot Pojazdów Zabytkowych i Motocykli na Placu Ratuszowym; od 16.oo prezentacja wyposażenia jednostki Strzeleckiej 4046 Sulechów w okolicach Zboru
  • od 16.oo w amfiteatrze IX Prezentacje Nadodrzańskie Skarby; a na scenie „Morskie Opowieści” i animacje dla dzieci w wykonaniu Teatru Avatar; od 17.45 występy taneczne Studia Tańca Respect i Jump; o 19.oo ogłoszenie wyników konkursów i turniejów oraz wręczenie odznaczeń Honorowym Krwiodawcom.
  • Finał wieczoru już muzyczny w wykonaniu The Best 4, Łukasza Łyczkowskiego z zespołem 5 Rano a występy zakończy koncert zespołu Varius Manx & Kasia Stankiewicz.

    Obchodom dni towarzyszyć będą wycieczki barką i galarami z Przystani Turystycznej w Cigacicach.

Na wszystkie dni oraz imprezy zapraszamy serdecznie gdzie i My będziemy dla Was obserwować co i jak się dzieje …