Na wiejskie śniadanie

Zdjęcie użytkownika Joanna Liddane.

Weekend za nami z pięknym słoneczkiem i przyjemnym ciepełkiem. Przyjemności jednak na tym się nie kończyły. W niedzielę 25 marca przypomniał o sobie jedyny i nie powtarzalny Statek Kultury, który od dwuch lat cumuje na nadodrzańskim brzegu w Cigacicach. Jak już Oni się pojawiają to nie może być inaczej jak przyjemnie lub bardzo … kulturalnie. Tym razem wraz ze swoimi sprzymierzeńcami i innymi działaczami nie tylko kulturalnymi przygotowali imprezę dla każdego. Sama nazwa wydarzenia, reklamowana od tygodni na jednym z portali społecznościowym, jak Statek Kultury, bardzo oryginalna. PISANKI ODRZAŃSKIE I WIEJSKIE ŚNIADANIE NA STATKU KULTURY. W zasadzie nazwa wyjaśnia wszystko ale kto nie był niech żałuje. Przysmaki wyśmienite i to z prawdziwych wiejskich zagród (mleko prosto od krowy, swojskie wędliny, sery i twarogi ręcznie robione, jajka od szczęśliwych kur, baby wielkanocne i chleby prosto z chlebowego pieca). Do tego wszystkiego cos na osłodę życia i poprawę nastroju: miód z podzielonogórskiej pasieki oraz dżemy i konfitury z Piwniczki Pani Alicji z Górzykowa.

Dla dzieci przygotowano farby i jaja aby pod okiem opiekuna mogły same wyczarować własne pisanki.Dzieci miały okazję zobaczyć i spróbować dawnej metody robienia kraszanek.

Wszystko to odbyło się nad Odrą i na Statku Kultury, na wodzie i blisko natury. Od uczestników dowiadujemy się że było pysznie i wykwintnie. Niektórym gościom (pierwszy raz w Cigacicach) spodobało się miejsce i forma spędzenia kreatywnie niedzielnego popołudnia.

Zapraszamy zatem ponownie a organizatorów prosimy o więcej i więcej.

Do zobaczenia na nadodrzańskim brzegu.

zdjęcie z fanpage Statek Kultury gdzie znajdziecie więcej fotek