EDK i wielkopostne przemyślenia

Od środy popielcowej mamy okres zadumy i postu przed zbliżającymi się Świętami Wielkiej Nocy. W parafiach odbywają się rekolekcje wielkopostne, odprawiane są gorzkie żale oraz drogi krzyżowe. W zależności od parafii uczestniczą w nich tłumy lub nieliczni. Również jakby mniej jest uczestników koncertów rozrywkowych czy występów kabaretowych, które są przygotowywane dla szerokiej publiczności w celu wypełnienia ich czasu wolnego. W naszej parafii również przy nielicznym udziale wiernych odbyły się rekolekcje przeprowadzone przez księdza kanonika Jana Sobolewskiego z parafii pw. św. Marii Magdaleny z Nowego Miasteczka. Ksiądz Jan rozważał tajemnice objawień Fatimskich w nawiązaniu do obecnych czasów i naszych postaw. W sobotę 17 marca mieliśmy spowiedź świętą w której uczestniczyli księża z okolicznych parafii (w których spowiadał również Nasz proboszcz). Zakończenie rekolekcji nastąpiło w czasie niedzielnych mszy świętych na których ks. Jan polecał wydawnictwa przywiezione ze sobą o objawieniach fatimskich.

Teraz z kolei w coraz większym wyciszeniu przygotowujemy się do nadchodzących świąt czyniąc różne przygotowania a nieliczni również uczestniczą w nabożeństwach przybliżających ich do Nich.

Inną formą przygotowań do Święta Zmartwychwstania Pańskiego są drogi krzyżowe na wzór tej którą przebył Jezus. Są to Ekstremalne Drogi Krzyżowe w których w tym roku weźmie udział 100 000 w 20 krajach (wg danych organizatorów). Jedna z tras EDK przecina również Naszą Parafię. Jest to trasa Św. Józefa a jej start ma miejsce pod kościołem pw. Św. Stanisława Kostki w Zielonej Górze. Trasa kończy się pod figurą Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w Świebodzinie. Trasa przebiega głównie przez lasy i pola Doliny Środkowej Odry. Choć już niewiele czasu pozostało do jej startu – zawsze można się dołączyć tym bardziej że tegoroczna EDK odbywa się pod hasłem DROGA (PIĘKNEGO) ŻYCIA. Zapraszamy do udziału i modlitwy za pątników.

Prosimy wiernych z okolicy kościoła o zapalenie zniczy pod przykościelnym krzyżem około godziny 21.oo gdyż tam znajduje się 6 stacja tej Drogi Krzyżowej.