Świętowali sołtysi

Na dzisiejsze popołudnie na swoje pokoje sołtysów Gminy Sulechów zaprosił burmistrz Ignacy Odważny. Burmistrz witając zebranych (sołtysów i pracowników ratusza bezpośrednio z nimi współpracującymi) podkreślił ważność i trudność pracy sołtysa dla swojego środowiska. W dalszej części spotkania uhonorował obecnych sołtysów listem gratulacyjnym i piękną różą wręczoną w kolejności najpierw Paniom a następnie Panom sołtysom.

Do spotkania z sołtysami w Sali 104 sulechowskiego ratusza dołączył także poseł na sejm Jacek Kurzępa, który w dniu dzisiejszym pełnił swój dyżur poselski w Urzędzie Miasta w Sulechowie. Pan poseł również złożył sołtysom życzenia oraz podzielił się wiadomościami z sejmu i o swoich działaniach. Podczas swojej wypowiedzi zwrócił uwagę, że przeglądając spis komisji działających w sejmie nie znalazł takowej, która była zajmowała się sprawami… sołtysów (choć wiele innych „dziwnych” jest).

W wyniku spotkania i dyskusji na nim pojawiło się parę ciekawych pomysłów, które być może zaprocentują w przyszłości (tej najbliższej i dalszej).

1% – To pomoc, która nic nie kosztuje

OSP Cigacice prosi o wsparcie na rozwój jednostki

Wystarczy, że rozliczając się z urzędem skarbowym w 2017 roku w zeznaniu za rok podatkowy 2016:

we €žWNIOSKU O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP)€, który znajduje się na końcu każdego zeznania rocznego wpiszemy numer KRS Związku: 0000 116 212

a w części „INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE€, w Celu szczegółowym 1%” wpiszemy skróconą nazwę i adres OSP:

OSP Cigacice, Plac Szkolny 10, 66-131 Cigacice

Dziękujemy