SP Cigacice rozwija

Przyszło nam kolejny raz wymienić pare zasług Szkoły Podstawowej w Cigacicach, która jak widac jest kuźnią talentów i innowacyjnych pomysłów. Jej siłą na pewno jest kadra pedagogiczna z Panią dyrektor Ewą Przybyła – Mężyńską na czele. Tym razem chcemy przedstawić idee wolontariatu jaki się prężnie rozwija w tej placówce oświatowej oraz innowacyjność jej uczniów. Pozwolimy sobie przedstawić tekst Pani Ewy z ostatnich osiągnięć.

W tym roku po raz pierwszy Burmistrz Sulechowa ogłosił konkurs pn. „SUPER WOLONTARIUSZ”.

Ideą konkursu jest uhonorowanie młodych ludzi, którzy wykorzystując swą energię i dobrą wolę wspierają działania na rzecz potrzebujących.

Jest on adresowany do młodych wolontariuszy do 16 roku życia, którzy podejmują działania wolontariackie w różnych dziedzinach życia i są mieszkańcami gminy Sulechów.

5 grudnia 2016 r. w sali Urzędu Miejskiego Sulechów, podczas spotkania z organizacjami pozarządowymi Burmistrz Sulechowa wręczył tytuły LIDERA TRZECIEGO SEKTORA najbardziej aktywnym osobom i stowarzyszeniom, a także ogłosił wyniki konkursu. „SUPERWOLONTARIUSZAMI” w roku 2016 zostały 2 osoby: Wojciech Petrus, uczeń Zespołu Szkół w Sulechowie i Wiktoria Szymańczuk uczennica klasy VI Szkoły Podstawowej w Cigacicach

Wiktoria z dumą odebrała z rąk Burmistrza statuetkę SUPER WOLONTARIUSZA i list gratulacyjny skierowany do rodziców uczennicy.

Podczas uroczystości Wiktoria zapewniła zebranych o woli dalszego działania na rzecz innych, co z pewnością przyczyni się do dalszej aktywności wielu młodych wolontariuszy w naszej szkole i środowisku lokalnym.

Drugie osiągnięcie to jak w tekście poniżej:

W 2016 roku Ośrodek Pomocy Społecznej w Sulechowie realizował projekt pt.„Dom podparty miłością”. Zadania w ramach projektu obejmowały min. organizację konsultacji psychologicznych dla osób doznających przemocy oraz działania edukacyjne dla młodzieży w szkołach podstawowych przy współpracy z Komisariatem Policji w Sulechowie zakończone gminnym konkursem plastycznym dla dzieci pod hasłem projektu.

7 grudnia br. w kawiarni Delicjusz, w Sulechowie odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu. Wśród dziesięciu wyróżnionych prac dwie były autorstwa uczniów naszej szkoły: Igi Słomeckiej i Szymona Ławniczaka.

Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach plastycznych.

oba teksty autorstwa Ewy Przybyła-Mężyńskiej, wiecej na: www.spcigacice.pl