Muzycznie w okolicy

Wysokich lotów kultura gości coraz częściej to pod strzechą to znowu na wytwornych salach, których mamy parę w okolicy. Wytworną muzykę wielkich kompozytorów wiele razy mieliśmy okazję słuchać w sali Zboru w Sulechowie, który po dziesięcioleciach niebytu odzyskał swoją świetność. Tą świetność również podkreśla przy okazji dziesiątek imprez jakie tam się odbywają. My również tam gościmy często dlatego też i zapraszamy na wiele wydarzeń tam się odbywających. Dziś zapraszamy na kolejną edycję Festiwalu Muzyki F. Chopina w Sulechowie. Jest to już ósma edycja tego Festiwalu na który zapraszani są wybitni muzycy z kraju i z zagranicy. W tym roku w sali Zboru wystąpią m.in. pianistki:

Maria Ludwika Gabryś,

Joanna Marcinkowska,

Aga Zaryan.

Koncerty w piątek i sobotę (25-26 listopada) o 20:00

Równolegle w ofercie są imprezy towarzyszące takie jak:

  • wystawa pt. Chopin w Sulechowie (Biblioteka Publiczna Gminy Sulechów)
  • prezentacja historycznego fortepianu F. Chopina
  • spotkanie z Janem Popisem
  • koncert młodych muzyków i wokalistów.

Szczegóły na plakacie poniżej lub na stronie www.festiwalchopina.pl

W Cigacicach już w czwartek bardzo kulturalnie. Kolejny pokaz w Dyskusyjnym Klubie Filmowym na Statku Kultury, na którym zobaczymy kolejny film ze Zbyszkiem Cybulskim. Na czwartkowy pokaz wybrano film Andrzeja Wajdy – Popiół i diament.

Następny dzień na bardzo Kulturalnym Statku to koncert warszawskiego zespołu w składzie Adam Modzelan i Rafał Polak. Nietypowa muzyka pełna tajemnych dźwięków dwóch muzyków tworzących w podwarszawskiej willi napełni nasze serca nową siłą, którą wbrew pozorom drzemie w Nas…

Zapraszamy w imieniu Fundacji Statek Kultury i swoim.

festiwal chopina