Archiwum
· rocznik 2009 (11)
· rocznik 2010 (6)
· rocznik 2001 (4)
· rocznik 2008 (3)
· rocznik 2011 (2)
Logowanie
Nazwa uytkownika

HasoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj si

Nie moesz si zalogowa?
Popro? o nowe haso
Ankieta
Brak przeprowadzanych ankiet.
Pajacyk
Polecamy
Nauka Jazdy SPEED

Teatr Cigacice

Integracyjny Klub Sportowy ZIELONI

Mija tydzień

Aktualności

To już 49 tydzień tego roku mija powoli. Podobnie jak i poprzednie 48 mija bezpowrotnie. Jak i w poprzednich tak i w tym wydarzyło się wiele rzeczy typowych, ciekawych i niebezpiecznych ale też i ważnych(mam na myśli nasz region - naszą małą ojczyznę).
Do rzeczy ważnych na pewno należy wymienić na pierwszym miejscu spotkanie inicjujące nawiązanie szerokiej współpracy firmy ROCKWOOL POLSKA  z lokalnym środowiskiem. Najpierw na spotkaniu w tej firmie byli sołtysi Cigacic i Górek Małych (jako tych najbliższych firmie), następnie PR Menager Tomasz Weber zaprosił przedstawicieli Stowarzyszenia Regionu Cigacic w celu wysłuchania uwag i zastrzeżeń względem Rockwool-a.
Na spotkaniu ustalono iż SRC w imieniu społeczności lokalnej sformułuje zapytania i uwagi dotyczące działalności firmy na tym terenie a do pytań i uwag odniesie się osobiście sam prezes RP. Szczególnie z tego faktu jesteśmyzadowoleni bo z rozmowy z ich przedstawicielem można było wywnioskowac, że bardzo im zależy na tym aby ich sąsiedzi nie narzekali na nich. Narazie są to tylko nasze domysły ale oby tak się stało. W związku z tym na mój adres i telefon proszę kierowac swoje uwagi w tym temacie do 13 grudnia (wtorek).

Kolejnym ważnym wydarzeniem dla nas wszystkich (a szczególnie "rolników") była nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Sulechowie, którą na wniosek burmistrza (z 29.11.2011) zwołała przewodniczący RM Jan Rerus. Tematem obrad były uchwały niezbędne do zamknięcia budżetu gminy na 2012 rok.

W Cigacicach trwa rozbudowa portu rzecznego z funduszy europejskich. Wiele osób z tego powodu bardzo się cieszy ale inni donoszą mi, że  przy budowie np slipu popełniane są karygodne błędy konstrukcyjne skutkujące w przyszłości utrudnieniami w slipowaniu większych łodzi!!! Nie wiem czy to jest moim obowiązkiem ale chyba będę musiał zgłosic to burmistrzowi. Może się jeszcze uda coś z tym zrobić?

Do tragicznych wydarzeń należy na pewno wypadek z wczorajszego dnia. W wyniku utraty panowania nad pojazdem kierowca (kierowniczka) Forda Ka zatrzymała się na drzewie po lewej stronie jezdni (ostatnim na końcu prostej za mostem w kierunku ZG). Auto było tak uszkodzone, że aby wyjąć kierowcę z niego trzeba było odciąć dach.

W związku z pismem wystosowanym do burmistrza i starosty (oraz wszystkich świętych) w sprawie szerzącego się draństwa na drodze powiatowej przebiegającej przez nasze wsie zauważyłem odpowiednie służby (chociaż nie wszystkie) które kasowały "ślepych" kierowców pędzących przez wieś. Jednego tirowca to widziałem nawet jak płakał, jak dostał mandat za przejazd przez most. Ale myślę że to dobrze, bo może wtedy przejrzy na oczy i będzie widział wszystkie znaki!!!
Na ten temat Regionalna Telewizja Lubuska zrobiła reportaż, który można było oglądac w zielonogórksiej isulechowskiej kablówce oraz tutaj

Parę dni później inna nasza telewizja, TVP3 zrobiła kolejny news z Cigacicacmi w tle. Tym razem dzięki rosnącemu zainteresowaniu fortyfikacjami nadodrzańskimi ekipa odwiedziła schron 702 w Leśnej Górze i nakręciła człowieka (z naszego Stowarzyszenia) który odnawia ten obiekt przy współpracy z SRC. Ten materiał można obejrzeć tutaj

A propos komentarza zamieszczam zdjęcia naocznego świadka jak Pan Prezydent RP zmierzał do winnicy "Stara Winna Góra" w Górzykowie!

Komorowski

Komorowski

Komorowski


Komentarze

#1 | Gorzykowo dnia 09 grudzie 2011
Oj zawiodłem się ani słowa o wizycie Prezydenta RP w Górzykowskiej winnicy Sad
#2 | walwlo dnia 09 grudzie 2011
TAK TAK był pan prezydent tyle że w 48 tygodniu Wink a wtedy ja nie miałem kompa Sad

Dodaj komentarz

Zaloguj si, aby mc doda komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani uytkownicy mog ocenia zawarto strony

Zaloguj si lub zarejestruj, eby mc zagosowa.

Brak ocen. Moe czas doda swoj?